Мак – вирощування в саду

3 182 просмвідров

Происхождение

Мак (Papaver) – трав'яниста одно - або багаторічна рослина родини Макові. Відомо близько свідні різновидів квітки, що ростуть у природі в помірному і субтропічному кліматі Євразії. У нашій країні зустрічаються більше 60 різновидів маку.

Papaver

Описание

Стебла маку можуть виростати до 120 – 130 см, але існують низькорослі види, висвідою 40 – 50 см. Великі квітки, з атласними ніжними пелюстками, розпускаються на стеблах в середині літа. Крім звичної червоною забарвлення, маки можуть бути білими, бузковими, рожевими, темно-бордовими. Форма квітки, може бути простий або махрової. Після цвітіння, на стеблі маку утворюється плід – кругла коробочка, наповнена дрібним насінням.

Види і сорти

 1. Мак піоновідний. Різновид маку снодійного (або опіумного), що вирощується в культурі. Рослина висвідою до 90 см, з гладким світло-зеленим стеблом. Квітки в діаметрі 12 – 14 см, махрові, різних відтінків. Популярні сорти:
  Біле хмара – красивий сорт маку, з білосніжними махровими квітками;
  Чорна хмара – сорт, з незвичайною темно-пурпурової, майже чорним забарвленням пелюсток.

  Піоновідний
 2. Мак східний. Один з найбільш декоративних представників роду маку. Багаторічник, заввишки до 100 см Квітки дуже великі (до 20 см), поодинокі. Цвіте в червні. Сорти:
  Салмон Сяйво – напівмахрові квітки, рожевого кольору з червоною серединою;
  Піквіді – білосніжні квітки, з червоною облямівкою;
  Маркус Перрі – сяючий червоний простий квітка, з чорним сердечком.

  Східний
 3. Мак павичеве. Рослина, заввишки до 60 см Цвіте в червні — липні, яскраво-червоними квітками з чорною окантовкою.

  Павичеве
 4. Ширлі Мак або польовий (дикий). Різновид маку, висвідою 70 див. Квітки прості і махрові, червоні, білі або лілові, зустрічаються двоколірні.

  Ширлі

Помилуватися красою маку, можна, розглянувши фвідо квітки.

Умови вирощування маку

Рослина любить добре освітлені ділянки і легкі родючі ґрунти. Мак не виносить близького залягання грунтових вод і кислого грунту. В іншому, рослина добре росте на будь-яких типах грунту. Перед посадкою маку, ділянку перекопують, видаляючи коріння бур'янів.

На важкі глинисті ґрунти рекомендується додавати пісок, з розрахунку 7 – 8 кг на 1 кв. метр. Всі типи ґрунтів заправляють перегноєм, в дозі 8 – 10 кг на 1 кв. метр. Свіжої органікою захоплюватися не варто, це може призвести до виникнення грибкових захворювань.

Квітка в саду

Посів маку

Рослина розмножують насінням, які встигають визрівати в середній смузі. Посів проводять навесні, в кінці квітня – травні, відразу на постійне місце.

Важливо! Мак не виносить пересадки, дуже довго хворіє і часто гине. Тому, через розсаду його не вирощують. Посіви намагаються не загущати, а зайві рослини просто висмикують.

Насіння маку дуже дрібні, для рівномірного розподілу по поверхні землі, їх змішують з річковим піском. Ґрунтом їх не присипають, тільки зволожують з розпилювача. Загущені сходи проріджують, залишаючи між рослинами від 25 до 40 див.

Багаторічні маки можна посіяти насіння під зиму (у жовтні). Хороший результат дає поздневесеннее живцювання. Бічні пагони (розетки) відокремлюються від дорослих рослин і висаджуються під парничок на грядку з піщаним грунтом, на дорощування.

Раз на кілька років багаторічні маки розсаджують, розділяючи дорослий кущ на частини. Краще це робити на початку літа. Для кращого вкорінення, рослини поливають водою з додаванням стимуляторів (Корневін, Епін, Гетероуаксин).

Насіння

Уход

Складнощів у догляді за маком не виникне. У спеквідну погоду макові посадки пвідрібно поливати. Грунт регулярно розпушувати, або замульчувати перегноєм, деревної корою або скошеною травою.

В період активного цвітіння, маки можна підгодувати розчином мінеральних добрив для квітів (Агрікола, Кеміра, Ава, Веселка). Але, і без підгодівлі, маки будуть пишно цвісти.

Високорослі сорти маку підв'язують до опори, інакше великі квітки будуть хилитися до землі.
Насіннєві коробочки можна видаляти з рослини, або залишити, вид квітки вони не псують.

Маки можуть страждати від неправдивої борошнистої роси або грибкових хвороб. Сприяє поширенню зарази надлишок вологи, загущені посадки. Для профілактики в холодне і дощове літо, квітник обприскують фитоспорином.

Докучати макам може попелиця. Знищити шкідника можна за допомогою мильного розчину або відповідним інсектицидом. На зиму багаторічні маки в укритті не пвідребують.

Мак в дизайні саду

Прекрасні великі квітки маку добре виглядають в групових масштабних посадках. Поле з різнокольорових шовковистих маків виглядає заворожуюче. Низькорослі сорти є обов'язковим компонентом мавританського газону.

Маки – крупноміри висаджують у квітниках природного або сільського стилю, в компанії дельфиниумов, пиретрума, деревію, айстри, герані, лілійнику.

Подивіться також відео по темі:

Схожі статті

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначені *