Рвідики – все про посадку і вирощуванні рослини

5 849 просмвідров

Назва

Квітка рвідики або собачки, належить сімейству Подорожниковые. Латинська назва рослини Antirrhinum, що означає «левиний зів» пов'язано, згідно з легендою, з подвигом античного героя Геракла. Коли герой переміг Немейського лева, богиня Флора (покровителька кольорів) піднесла Гераклові квітка, назвала який «рвідики», в честь великої події.

Antirrhinum

Происхождение

В природі рвідики росте на півдні Європи і в Північній Америці. У садах рослина вирощується дуже давно, близько 5 століть. Завдяки старанням садівників – селекціонерів, в сучасному квітникарстві існує майже тисяча сортів антіррінума.

Зона поширення

Описание

Це трав'яниста або напівчагарникова багаторічна рослина, яку можна вирощувати і як однорічник. Стебла «собачок» прямі, часто гіллясті, висвідою від 20 см до метра, вкриті овальними або видовженими зеленими листочками. Квітки великі, ароматні, двогубі, можуть бути простими або махровими, зібрані в суцвіття – колоски. Відтінок квіток може бути білим, жовтим, рожевим, червоним, нерідкі квітки, пофарбовані в 2 – 3 кольори. Цвіте рослина з початку літа і до самих заморозків. Насіння рвідиків дуже дрібні, 7000 насінин важать всього 1 р.

Рвідики

Сорти антіррінума

Всі сорти рвідиків виведені від єдиного виду рослини – Антіррінума великого. Сорти «собачок» можна класифікувати за розміром: високорослі (понад метр заввишки), високі (80 – 90 см), середньорослі сорти (50 – 60 см), низькорослі рослини (до 40 см), карликові квіти до 25 см у висвіду.
Високі сорти рвідиків утворюють кущі пірамідальної форми, де головний стебло підноситься над рештою гілочками. Ці сорти квітів левового зіву придатні для зрізання, рослини довго зберігають декоративний вигляд у букеті.

Популярні сорти:

 • Вельвет джайнт – рослина, заввишки 80 см; квітки ароматні, темно-червоні, великі;
 • Вулкан – висвіда пірамідального рослини 75 – 80 см, забарвлення квіток жовто-оранжева;
 • Троянда – метрові стебла квітки покриті великими світло-рожевими квіточками;
 • Рокет – суміш сортів різних відтінків для зрізання, відтінки пелюсток бувають жовті, рожеві, жовто-оранжеві, рожево-блакитні;
 • Аляска – сорт з білими квітками.

  Вулкан

Середньорослі сорти квітки відрізняються гіллястими пишними кущами. Це ідеальні рослини для прикраси клумб, міксбордерів, вазонів. Сорти антіррінума, висвідою 40 – 60 см:

 1. Дика троянда – сорт, виростає до 40 см у висвіду, з рожевими квітками, зібраними у великі колосовидні суцвіття;
 2. Золвідий Монарх – рослина, заввишки півметра, відтінок пелюсток квіток у лимонний або золвідистий;
 3. Либесглют – квітка з гіллястим кущем, заввишки до 60 см і темно-червоними запашними квітками;
 4. Ред чіф – рослина, висвідою 45 см, з пишним кущем. Квітки великі, з бархатистими пелюстками, кармін кольору. Цвіте з червня до заморозків.

  Дика троянда

Низькорослі антирринумы ростуть у формі компактних кулястих кущиків, з дрібними яскравими квітками. Підходять для створення килимових квітників, висаджування вздовж доріжок, прикраси кашпо.

Сорти:

 • Флорал – група карликових сортів, придатна для вирощування в горщечкової культурі; існує 13 варіантів фарбування бутонів у цій сортовий групі;
 • Крімсон Вельвет – рослина, заввишки 30 см, квітки оксамитові, насиченого бордового кольору;
 • Кроун – група сортів рвідиків з висвідою кущиків до 35 см, і різного забарвлення бутонів (рожева, світло-бузковий, білий).

Оцінити красу і різноманітність відтінків левового зіву, можна, розглянувши фвідо квітів.

Низькорослий

Вибір місця і підгвідовка ґрунту для антіррінума

Рослина любить добре освітлені місця і не боїться жаркого сонця. В мереживній тіні його вирощування теж можливо, хоча цвітіння буде не таким пишним. Бажано, вибирати ділянки, закриті від холодних вітрів.

Грунту львиному вічка пвідрібні поживні і пухкі, з гарним дренажем і нейтральною реакцією.

Перевагу слід віддавати суглинкам, з обов'язковим внесенням піску або супесям, з високим вмістом гумусу. У рослини стрижнева коренева система, тому родючий шар грунту на ділянці має бути не тонше 30 – 40 см. Близьке залягання ґрунтових вод на ділянках, де буде рости рвідики, не допускається.

Рослина на ділянці

Посів левового зіву

На території нашої країни квіти левового зіву вирощують посівом насіння. Це самий простий і доступний спосіб розмноження, тим більше, насіння в середній смузі добре визрівають на рослині.

У південних регіонах можна проводити сівбу прямо в грунт рано навесні, як тільки ґрунт прогріється. У середній смузі і Підмосков'ї, щоб милуватися цвітінням «собачок» вже з червня, квітка вирощують через розсаду. Сівши, як правило, проводять у березні – початку квітня.

Грунт для квітки рвідики гвідують з суміші дернової землі і крупного річкового піску, з додаванням перліту та вермикуліту. Можна скористатися купівельними грунтом «Фіалка». Для профілактики виникнення хвороб, грунт проливають гарячим малиновим розчином марганцівки або Фитоспорином. Зволожений земляну суміш розкладають по розсадним касетам або скриньках, ущільнюють.

Насіння антіррінума дуже дрібні, для рівномірного посіву їх змішують з сухим піском в співвідношенні 1 до 3, і розсипають по поверхні землі. Можна спочатку насипати сніг на поверхню субстрату, і пвідім посіяти насіння. Тала вода є природним стимулятором росту для насіння. Посіви, прикриті склом або плівкою прибирають в тепле місце (хороша температура для проростання +24 градуси).

Насіння

Сходи левового зіву з'являться на 12 – 15 день, укриття знімають првідягом тижня, поступово привчаючи сіянці до свіжого повітря. Сіянці квітки вимогливі до освітлення, але від прямих палючих сонячних променів, левиний зів пвідрібно оберігати.

Важливо! Для профілактики захворювання розсади «чорною ніжкою» рекомендується чергувати поливи простою водою з поливами слабким розчином марганцівки. Після поливу грунт навколо сіянців пвідрібно рихлити.

У фазі 2 – 3 справжніх листочків сіянці антіррінума розсаджують в окремі склянки або торф'яні горщики. Через 10 днів після пікіровки рвідики підгодовують комплексним мінеральним добривом по інструкції. Перед висадкою розсади у відкритий грунт, приблизно за тиждень, рослин прищипують центральний пагін над 5 листом для стимуляції кущіння.

Сходи

У травні, коли мине загроза різких знижень температури, розсаду антіррінума висаджують в квітники. Високорослі сорти розміщують за схемою 40 на 50 см, середньорослий – 30 на 30 см, низькорослим досить проміжків в 20 див.

Догляд за левиним зівом в саду

Рвідики не вимоглива до частих поливу рослина. Регулярно поливати квіти теплою водою, пвідрібно тільки після висадки розсади, і в посушливі періоди літа. Після поливу грунт навколо рослин пвідрібно рихлити, попутно видаляючи бур'яни. Позитивно висловлюється рвідики на мульчування грунту навколо кущів деревною тріскою, шкаралупою кедрових горіхів або іншої декоративної мульчею.

Високі сорти «собачок» пвідрібно підв'язувати до опори, щоб високі квітконоси не ламалися і не поникали до землі.

Щоб відримати тривале цвітіння антіррінума, і не псувати його вид, всі квіткові стрілки з відцветшими бутонами пвідрібно видаляти з рослини.

Підживлення розчинами мінеральних добрива для квітучих рослин, необхідно давати кожні 2 тижні, починаючи від посадки розсади у відкритий грунт.

Рвідики може вражатися такими хворобами: чорна ніжка, іржа, сіра гниль, фузаріоз, септоріоз. Уражені рослини знищують. Профілактика захворювань полягає в регулярних обробках посадок првідигрибковими препаратами, особливо в дощове літо.

З шкідників рослині докучають щитівка, попелиця, гусениці. При сильному ураженні шкідниками, квіти обробляють інсектицидами (Актара, Інтавір).

Рвідики в квітнику

Різноманітність розмірів, форм та відтінків антіррінума зробило його популярним літником у садівників всього світу. Великі яскраві свічки левового зіву ефектно виглядають у центрі клумб, в відоченні низькорослих дзвіночків, братків, петуній и чорнобривців.

Ароматні «собачки» висаджують уздовж доріжок, на передньому плані витягнутих квітників. Карликові сорти рослини прекрасно себе почувають в обмеженому просторі кашпо і вазонів. Ними можна прикрасити балкони, тераси, ганок.

Високорослі антирринумы чудово стоять у зрізку до 12 – 14 днів, і є важливим компонентом літніх запашних букетів.

Подивіться також відео по темі:

Схожі статті

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначені *