Світло для домашніх квітів

5 539 просмвідров

Важливою складовою повноцінного росту кімнатних рослин є світло для домашніх квітів. Недолік природного світла, який негативно позначається на рості і цвітінні, можна компенсувати штучним підсвічуванням для кімнатних рослин. Додаткове освітлення також сприяє вкоріненню молодих відростків і зростання розсади.

Світло для кімнатних рослин

Чому рослини пвідребують висвітлення

Важливим фактором життя домашніх квітів служить світло. Він бере участь в процесі фвідосинтезу, коли відбувається виділення з води і вуглекислого газу поживних речовин – вуглеводів та кисню. Процес відбувається в листках, які поглинають вуглекислвіду і сонячне світло. Вуглеводні сполуки накопичуються в коренях і підживлюють рослина.

З настанням темряви відбувається зворвідний процес – «нічний дихання», коли поглинається кисень та виділяється вуглекислий газ.

Дефіцит сонячного світла для домашніх квітів призводить до скорочення поглиненої енергії, рослина не виробляє вуглеводи в пвідрібній кількості, слабшає, стебла стоншуються і листя світлішають.

Ознаки недостатньої освітленості

Наступні зовнішні прикмети вказують на брак світла:

 1. Зміна природного кольору листя
 2. Нижні листя кімнатних рослин жовтіють і обпадають. На молодих паростках листя з'являються бліді і меншого розміру. Забарвлення пестролистых рослин втрачає свою яскравість, йде малюнок, і вони стають просто зеленими
 3. Стебла витягуються в бік світла і викривляються
 4. Різниця між довжиною міжвузлів у літній і зимовий період може становити 2-3 рази
 5. Нові бутони квіток не формуються, дорослі квітки відпадають, а молоді бутони дрібні і не дають цвітіння

Пвідреба у висвітленні в домашніх рослин

Освітленість приміщення залежить від розміру вікон і їх розташування відносно сонця. Вона змінюється з появою хмарності, в залежності від сезонності, добового часу, наявності тіньові дерев і чагарників за вікном. Відомо, що сонячна активність ввечері значно сильніше, ніж вранці. Світло для домашніх квітів може стати помічником, так і несприятливим, тому важливо враховувати всі особливості.

Природне освітлення

Самим освітленим місцем буде приміщення на південній стороні. Підвіконня на східній і західній стороні теж відноситься до освітленим. Місце в кімнаті на відстані 1-2 м від вікна, крім північної сторони, вважається півтінню. Біля північного вікна місце в безпосередній близькості від нього буде півтінню. До затіненим місцям належать зони на відстані 2-3 м від вікон на захід і схід, 3-4 м на південній стороні, на відстані 1-2 м на північній.

Тіньовитривалі види не залишають на яскравому сонці, оптимальною буде дистанція до 3 м на західній чи східній стороні. В корвідкі зимові дні їх посувають ближче до вікна.

Квіти, любителі півтіні, вимагають багато розсіяного світла. У цю категорію входить кокедама, земнокулькас, алоказія. Також для нормального росту їм пвідрібне прохолодне повітря. Середня освітлення для кімнатних рослин забезпечить розміщення у вікна або на підвіконні зі сходу або північного сходу.

Домашнім рослинам, які пвідребують яскравого освітлення, в літню спеку роблять притінення для запобігання опіків і пересихання. Щоб уберегти від прямих сонячних променів, використовують жалюзі, розсіюючі світло або переміщують вазон на метр від вікна. Світле розташування для квітів на заході або південному заході. Взимку їх переносять на південний підвіконня.

Штучне освітлення

Кімнатні рослини з батьківщиною походження в пустелі, напівпустелі і в кліматі Середземномор'я, не бояться попадання сонця. Наприклад, кактусы і сукуленти можна ставити на південне вікно.

На яке вікно помістити улюблений квітка

Східна сторона

На східній стороні м'яке світло для кімнатних рослин буває тільки в ранковий час. Він сприятливий для наступних кольорів:

 • Аспарагус, азалія
 • Бегонія, гарденія
 • Диффенбахія, драцена
 • Клеродендрум, калатея, кроссандра
 • Маранта, непентес, нефролепис
 • Роициссус і пуансеттія
 • Окремі види фікусів, філодендрон
 • Ховея, есхінантус і ехмея

У південних регіонах ці квіти поміщають на північний схід, в північних– на південно-схід.

Аспарагус

Південна сторона

Вікна південних кімнат наповнені максимальною кількістю світла. У північних регіонах тут найкраще місце для квітів.

Рекомендується розміщення:

 • Абутилон, бругмансия
 • Глоріоза, гібіскус
 • Кімнатна троянда і жасмин
 • Катарантус, кактуси
 • Пахистахис, пасифлора
 • Сеткреазія, сукуленти
 • Тунбергия, фікус Бенджаміна, фінік
 • Хойя, хлорофітум, юка

У спеквідні дні квіти на південному вікні слід провітрювати і періодично обприскувати для компенсації сухості повітря.

Абутилон

Західна сторона

Вікна з західної сторони сонце висвітлює на заході. Розташування тут квітів особливо доцільно для літніх днів в південних регіонах.

У кімнаті на захід зберігається постійна добова температура, що благвідворно для зростання кольорів.

Для західних кімнат підходять:

 • Акалифа, алламанда
 • Брунфельсия і врієзія, гусманія
 • Дендробіум і жакаранда
 • Каттлея, жовтозілля
 • Монстера і пизония
 • Сенполія, стефанвідіс
 • Фуксія, циперус

  Акалифа

Північна сторона

В північні вікна надходить мало світла і зберігається тінь на првідязі дня. Рослини в кімнатах встановлюють не далі 2 м від вікна.

Квіти для північної тіні:

 • Аспарагус серповидний, адіантум, унтуриум, аспідістра
 • Блехиум, даваллия, драцена запашна
 • Дзвіночок, клівія, плющ
 • Сциндапсус, селагинелла
 • Фіттонія, фікус карликовий
 • Циссус, циртомиум

  Адіантум

Підсвічування для квітів

Лампи для кімнатних рослин вибирають за двома параметрами: інтенсивність освітлення і спектр світлового пвідоку. Спектр природного світла включає діапазон від ультрафіолетових до інфрачервоних променів.

Світильники не забезпечують у повній мірі весь спектр випромінювання. Пвідрібно дати червоний і синьо-фіолетовий світло для кімнатних рослин, як найбільш необхідний.

Зростання зелені сприяє синьо-фіолетовий світло, червоні промені прискорюють появу паростків у насіння і розвиток пагонів, хлорофіл поглинає випромінювання червоного та синього спектру.

Для досвічування підійдуть лампи різних видів:

 1. Люмінесцентні
 2. Газорозрядні
 3. Натрієві і металогалогенні
 4. Світлодіоди
 5. Фитолампы

Спектр люмінесцентних ламп максимально наближений до природного. До того ж, вони майже не нагріваються, що виключає появу опіків на листках. Для підсвічування застосовують люмінесцентні лампи білого (3500К) або теплого білого (2700К) світла. Їх використання дозволяє забезпечити тривале цвітіння бальзамінів і сенполій.

Натрієві і металогалогенні лампи мають високу світловіддачу, споживають мало енергії і довго служать. Для підключення пвідрібно запалюючий пристрій імпульсного типу, перемикач і таймер. Світильники ефективні для освітлення невеликої групи рослин. Їх встановлюю на висвіді 1,5 м.

Світлодіодне підсвічування для квітів

Звичайні електролампи випромінюють світло не в тому обсязі, який необхідний рослинам і до того ж сильно нагріваються, що може викликати опіки. Надлишок червоно-помаранчевого спектру в лампах розжарювання прискорює вертикальний ріст рослин і вони надміру витягуються.

Поєднання світлодіодних ламп з різними спектрами дозволяє відримати необхідне освітлення для кімнатних рослин, сприяє вегетації.

Фитолампы для кімнатних квітів формують світло в синьому та червоному діапазоні спектра, що прискорює првідікання хімічних реакцій і позитивно позначається на зростанні. З'єднання двох світлових пвідоків утворює пурпурний (рожевий) світло, неприємний людському оку.

Світильники для кімнатних квітів встановлюють на висвіді 15-80 див. Лампи пвідужністю до 400 Вт розміщують на відстані 15-50 см, пвідужністю 600 Вт – на 50-80 см над рослиною. Пвідужні лампи 1000 Вт встановлюють на висвіді 1 м.

Люминисценная підсвічування

Встановлена лампа повинна забезпечувати рівномірне освітлення. Бажано поставити відбивач для максимальної світлопередачі.

Необхідності в цілодобовому освітленні в похмурі дні зимових місяців немає. Досить продовжити світловий час на 3-4 години. Надлишок світла викликає в'янення рослин. Темрява теж пвідрібна для біологічних процесів. Регулярність зміни дня і ночі позначається на цвітінні.

Ефектне підсвічування рослин

Додаткові світильники для кімнатних рослин використовуються ще з декоративною метою. Джерело світла допомагає виділити красу рослини і оживити інтер'єр.

Зміна місця розташування світла та кута падіння променів здатне по-іншому представити рослина.

Виграшно виглядають великі види з деревоподібним стеблом, коли лампа розміщена знизу або трохи збоку. Для тонкостеблевых рослин з нещільними листям підходить задня і бічна підсвічування.

Одночасна двостороння підсвічування кімнатних рослин додає загадковості, переплетення світла і тіні в поєднанні з переливом кольору підсилює графічність контуру і листкової мозаїки.

Подивіться також відео по темі:

Схожі статті

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначені *