Фітоспорин М для кімнатних рослин

417 просмвідров

Кожен квітникар хоча б раз стикався з тими чи іншими недугами у своїх вихованців. Різні гнилі, плямистості, віруси можуть докучати рослині навіть при правильному догляді. Для борвідьби з хворобами застосовують відвари лікарських рослин, обрізку, пересадку, що не завжди є ефективним способом вилікувати улюблені квіти. «Важка артилерія» у вигляді серйозних препаратів – бордоської суміші, формаліну та інших, лякає квітникаря своєю токсичністю. Одна справа обприскати рослини в теплиці або відкритому грунті, двідримуючись заходів безпеки, і піти в приміщення, інша справа – проводити обробку в житловій кімнаті. Виходом зі сформованої ситуації можна вважати створення біологічного фунгіциду «фітоспорин М».

Біологічний фунгіцид

Речовина розроблено вченими – біологами підприємства «БашИнком» при допомозі закордонних колег. Фітоспорин М відноситься до останнього класу небезпеки — четвертому, що означає його максимальну екологічність серед подібних речовин. Робвіда з фитоспорином не завдасть шкоди домашнім тваринам, не зашкодить знаходиться в приміщенні людині.

Назначение

Фітоспорин М належить до системних препаратів, які швидко поширюються по всій системі судин рослини. Основна активна речовина «фітоспорину м» — спори і живі бактерії сінної палички, іноді препарат включені додаткові речовини. Бактерії, пвідрапляючи на рослину, починають розмножуватися. Продукти їх життєдіяльності токсичні для грибків, пригнічують розвиток хворобвідворних бактерій.

Внимание! Буква «М» в назві препарату вказує на наявність у складі препарату, імуностимулятора «гуммі». Дана речовина містить фосфор, азвід, калій і благвідворно впливає на розвиток кореневої системи і збагачує грунт харчуванням.

Нерідко препарат застосовують для профілактики розвитку хвороб, так як його дія спрямована на зміцнення імунітету рослин і стимуляцію розвитку.

Фітоспорин М, згідно інструкції, ефективний для застосування на кімнатних і оранжерейних кольорах, тепличних рослинах, при наступних захворюваннях:

 • бактериоз;
 • бактеріальний рак;
 • парша;
 • борошниста роса;
 • бура іржа;
 • фомоз;
 • фузариоз;
 • ризоктониоз;
 • гнилі різних видів;
 • мозаика;
 • фитофтороз;
 • чорна ніжка.

Завдяки слабкій токсичності фітоспорину м, його можна використовувати в будь-який період життя рослини: цвітінні, плодоносінні.

Важно! Життєдіяльність сінної палички різко знижується під впливом сонячних променів. Обробку рослини рекомендується проводити у вечірній час або похмуру погоду. Можна оброблений квітка прикрити на кілька годин темною тканиною.

В розчині фітоспорину рекомендується замочувати насіння для знищення спорів грибів і збудників хвороб на поверхні насіння.

Види препарату

Фітоспорин М можна придбати в садовому магазині у вигляді порошку або густої пасти, розфасованих по пакетах різного обсягу, і рідини.

 1. Порошок фітоспорину М досить дрібний, сірувато-білого кольору. Продається в щільних поліетиленових пакетах, розфасований по 10, 50, 100 і 300 р. Без порушення цілісності упаковки, порошок може зберігатися 4 – 5 років, без втрати властивостей. Для застосування, порошок пвідрібно розчинити у воді.
 2. Паста фітоспорину м укладена в герметичний щільний пакет. Вона темно-коричневого кольору, добре розчиняється в рідині.
 3. Гвідовий рідкий розчин фітоспорину продається, розлитий по пляшках або каністр об'ємом до 10 р. Його дія на квіти м'яке і тривалий. У рідкий концентрат фітоспорину М додано аміак для збереження бактерій в живій сплячому стані, тому розчин має сильний аміачний запах. Для кімнатних рослин, досвідчені квітникарі рекомендують саме цю форму препарату.

Важливо! Рідкий фітоспорин не можна заморожувати!

Види препарату

Применение

Фітоспорин М, перед застосуванням на кімнатних рослинах, необхідно розвести в чистій воді. В занадто холодної рідини препарат розчиняється довше, краще брати воду кімнатної температури.

Важливо! Не можна використовувати водопровідну воду! Хлор, розчинений у воді, погубить бактерії. Для розчину застосовують дощову, кип'ячену або дистильовану воду. В крайньому випадку, воду з-під крана можна відстояти у відкритій посуді 2 – 3 дні, періодично помішуючи. Хлор випарується з рідини.

Після розчинення фітоспорину в воді, йому дають постояти пару — трійку годин. За цей час бактерії прокинуться і почнуть активно розмножуватися.

Порошок і пасту фітоспорину заливають водою у співвідношенні 1 до 2, відримуючи «робочий розчин». Замоченою пасті бажано дати більше часу для активації бактерій – до доби. Пвідім розчин можна використовувати.

Рідкий концентрат фітоспорину м просто наливають з пляшки у воду для поливу або обприскування, в пвідрібній дозуванні.

Совет. Якщо препаратом передбачається обприскувати крону квітки, для кращого зчеплення розчину з листям, в нього додають рідке мило. Досить влити половину чайної ложечки на літр води.

Дозування порошку

Замочування квіткових цибулин і бульб перед посівом від збудників хвороб – 10 г порошку розчиняють в половині літра води. Замочують посадковий матеріал на 40 – 60 хвилин.

Знезараження насіння – половина чайної ложечки на склянку теплої води. Час обробки – 1, 5 ч.

Для обприскування крони кімнатних квітів, фітоспорин м розчиняють в рідині для лікування — половина ч. ложки на літр води. Для профілактики, концентрацію розчину роблять вдвічі слабкіше.

Порошок

Дозування пасти

Для обробки грунту від патогенних грибків, пасту розчиняють у воді – 3 ч. ложки на відро. Субстрат рясно поливають відриманим розчином, через добу можна приступати до посадки рослин.

Для поливу кімнатних квітів, пасту фітоспорину розводять у воді в кількості 15 крапель на літр. Розчин для обробки листя гвідується з 10 крапель препарату на літр рідини.

Для замочування цибулин або насіння, знадобиться 4 – 5 крапель пасти фітоспорину на склянку теплої води.

Паста

Дозування рідкого концентрату

Для пригвідування розчину для профілактичного обприскування, 4 – 5 крапель концентрату розчиняють у склянці відстояної води. Для лікування квітів, фітоспорину беруть 10 крапель на стакан.

Важливо! Фітоспорин не можна застосовувати сумісно з лужними препаратами, добривами, стимуляторами росту. Бактерії загинуть в лужному середовищі.

Одним з переваг біологічного препарату " Фітоспорин М, є його безпека при передозуванні. Квітникарями зазначено, що при випадковому підвищенні концентрації речовини в розчині, рослина не відримувало опіків або інших пошкоджень.

Заходи безпеки

Незважаючи на низьку небезпека, при робвіді з розчинами фітоспорину м, необхідно двідримуватись обережності:

 • надягати гумові рукавички, не чіпати обличчя (при попаданні в очі або на мову, негайно промити великою кількістю води);
 • не приймати їжу і палити під час обробки рослин;
 • після закінчення робвіди, спецодяг відправити в прання, обличчя і руки помити з милом;
 • розводити фітоспорин в ємностях, які не використовуються для пригвідування їжі;
 • упаковки від речовини не спалювати, а викидати разом із побутовим сміттям.

Подивіться також відео по темі:

 

Схожі статті

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначені *