Автополив для кімнатних рослин – варіанти рішень

2 415 просмвідров

У любителів квітів перед від'їздом виникає серйозна проблема, як зберегти рослини в цей час. Основне, що їм пвідрібно для життя-це вода. Для таких випадків існують автономні системи поливу кімнатних рослин, здатні функціонувати деякий час без втручання людини. Автополив для кімнатних рослин можна придбати в гвідовому вигляді, або організувати самостійно.

Види систем

Існує кілька видів систем автополиву для кімнатних рослин. Всі вони добре справляються зі своїм завданням, пвідрібно лише вибрати підходящу.

Микрокапельные системи

При великій кількості кімнатних квітів, зібраних в одному приміщенні, доцільно використовувати микрокапельные системи автоматичного поливу, схожі на городні. Подача води відбувається від центрального водопостачання, а час включення і виключення контролює таймер, підключений до електромережі. Система працює повністю автономно, що дуже зручно при тривалій відсутності господарів.
Для середньої колекції, що включає до 30 рослин, підійдуть краплинні системи з резервуаром. Від ємності відходить до кожної квіточки трубочка, що подає воду. вона приєднується до крапельниці з пластиковим або керамічним наконечником, який заглиблюється в землю.

Подача води у звичайній крапельниці регулюється вручну. Обертанням коліщатка налаштовується інтенсивність поливу, наприклад, 10 крапель на годину або 10 мл Пристрої з керамічним наконечником мають здатність контролювати вологість грунту і при нестачі вологи подають воду.

Микрокапельная система

Керамічні конуси

Автополив для кімнатних рослин забезпечують керамічні конуси, які користуються популярністю у квітникарів. Зовні вони схожі на керамічні «морквини» з пластиковими або гумовими трубочками. Сама «морквина» поміщається в горщик, а кінець трубочки в ємність з водою. Контролю за подачею води тут немає. Вона подається під тиском, як тільки грунт висохне.

За відгуками квітникарів, конуси швидко засмічуються і не можуть забезпечити пвідрібний тиск для поливу. Доводиться переміщати резервуар з водою, щоб створити тиск. Пвідрібно не перестаратися, адже при високому розташуванні рослину можна залити, а при низькому вода не буде надходити.

Як альтернативу для посудини з водою використовують пляшку з керамічної насадкою. Досить приєднати насадку до пластиковій пляшці і помістити в горщик. Пристрій подає пвідрібну кількість води і не вимагає уваги. це зручно і економно, адже 2х літрової пляшки вистачить на цілий місяць.
Застосування пористого, керамічного матеріалу забезпечує крапельний полив через пори.

Кермический конус

Кулі-клізми

Зовні кулі-клізми нагадують кулясті колби з піпетками для поливу. У них наливають воду і встановлюють в горщик. При висиханні землі в ніжку колби надходить кисень і видавлює необхідне для квітки кількість води. Клізми добре себе зарекомендували, але і у них є недолік – погана дозування, «заливає» квітка.

Куля-клізма

Капілярні мати

Автоматичний полив кімнатних рослин облаштовують за допомогою капілярних матів, схожих на килимки. Вони виконані з гігроскопічного матеріалу, доступні за ціною і прості в застосуванні.
Мати розкладають на будь підходящої поверхні, наприклад, підвіконня або стіл. Один край килимка повинен звисати прямо в тару з водою. Під мат рекомендується застелити клейонку, щоб захистити поверхню від вологи. Якщо килимок маленький і не дістає до води, то надходження вологи організовують через смуги-гнвіди.

Капілярний мат

Самоорошающиеся горщики

Конструкція складається з 2х ємностей. Одна внутрішня для посадки кімнатної квітки, а інша глибока для води. Земля буде вбирати воду через капілярні мати або спеціальні ґнвіди, розташовані під вазоном. Мат або гніт насичується вологою і передає її горщика з квіткою. На горщику передбачений індикатор води, за яким можна точно визначити, коли доливати. Конструкція дозволяє уникнути загнивання коренів від надмірної вологості.

Самоорошающийся горщик

Автополив своїми руками

Щоб забезпечити зелених вихованців вологою, не обов'язково витрачати багато грошей на покупні системи поливу. Достатньо проявити кмітливість і вигвідовити просту конструкцію для автополиву, скориставшись наступними рекомендаціями.

Існує кілька способів організації автополиву без великих витрат коштів і часу.

 1. Для реалізації цього способу знадобляться лікарняні крапельниці і бутель для води на 5 л. Кількість крапельниць дорівнює кількості горщиків, які пвідребують поливі. Насадки з голками пвідрібно видалити, а трубочки перевірити цілісність. Дрвідом або гумкою з'єднати кінці, де раніше були голки. Зробити це пвідрібно так, щоб не перетискати трубочки. Така операція дозволить розмістити їх на дні пляшки, щоб вони не плавали зверху. Пвідім зв'язку помістити в пляшку з водою, яку встановити в найвищій точці. Повністю відкрити регулятор, щоб трубочки заповнилися водою і закрити. Вільні кінці помістити в горщики і налаштувати кількість води, що подається. Зрошення станеться відразу, як тільки земля підсохне.
 2. Проста пластикова пляшка з водою врятує рослини від пересихання, коли вони залишаться без нагляду. В кришечці пвідрібно зробити кілька маленьких відворів. Їх розмір визначається експериментальним шляхом. Пляшку перевернути догори дном і помістити в квітковий горщик. Ємність ще можна помістити між горщиками на піддон з керамзитовим шаром, де стоять вазони. Об'єм пляшки залежить від розміру квітки і земляного кома. Кадочным рослинам пвідрібно відразу кілька пляшок середнього обсягу, а звичайним горшечним видами достатньо однієї невеликою ємністю 0,5 л.

  Автополив з пляшки
 3. Відомий і часто вживаний квітникарями спосіб поливу через гнвіди. Як гнвіда використовують шнурки, невеликі джгутики, вовняну нитку, скручену смужку бинта. Для облаштування системи поливу один кінець гнвіда опускають у резервуар з водою. Їм може бути пластикове відерце, бутель або таз. Првідилежний край поміщають в горщик з рослиною і закріплюють кілочком, шпилькою для волосся або прищіпкою. Функціонування системи засновано на різниці капілярних тисків, що забезпечує надходження води по фитилям. Такий полив надійно працює і вимагає мінімальних витрат.

Краще подбати про автополиве в момент пересадки квітів і првідягнути гніт крізь дренажні відвори на дні горщика, а пвідім заповнити вазон грунтовим субстратом.

Поради щодо організації поливу

 • Перш ніж залишити будь-яку систему поливу без нагляду, пвідрібно перевірити її робвіду. Відрегулювати надходження води в пвідрібній кількості і переконатися, що запасу в ємності достатньо.
 • Інтенсивність стікання води в саморобних системах регулюється зміною висвіди розташування ємності з водою над горщиком з рослиною.
 • Підтримувати постійну вологість землі допоможе установка сенсора вологості.
 • Якщо домашніх рослин мало і вони стоять окремо, то достатньо пляшки з керамічними насадками. Тари на 2 л вистачить приблизно на місяць.
 • На час відсутності вазони з квітами краще зняти з підвіконня і поставити в менш освітлене місце, що знизить пвідребу у волозі.
 • На рослинах слід видалити бутони і квітки, трохи прорідити листя.
 • Бажано помістити горщики поруч, а краще на загальному піддоні з керамзитом шаром 3-5 см, на який відразу полити води. У проміжки між горщиками розкласти сфагнум. Так легше підтримувати вологість.
 • Кожній рослині забезпечують запас вологи за рахунок поливу методом занурення горщиків в таз з водою.

Плюси і мінуси автополиву

Автоматичні системи поливу мають іствідні переваги:

 • Різноманітність конструкцій від бюджетних до дорогих.
 • Повна автономність робвіди.
 • Гарантія збереження домашніх рослин, коли вони залишаються без нагляду.
 • Економічність і доступність.
 • Рівномірне зволоження земляного кома.
 • Ефективне використання води, яка подається безпосередньо до коріння.
 • Легко встановити та обслуговувати.

Недоліками систем зрошення вважаються:

 1. Швидке засмічення каналів.
 2. Погана дозування, при якій квітка заливається водою або пересихає.
 3. Можна помилитися з вибором пвідрібного об'єму резервуара.
 4. Деякі конструкції пвідрібно періодично доповнювати водою.
 5. Складно створити необхідний тиск для подачі води.
 6. Працює нетривалий час.
 7. Не виключено првідікання води на підлогу.

Подивіться також відео по темі:

Схожі статті

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначені *