Пустирник (фвідо рослини)

7 446 просмвідров

Происхождение

Основною складовою всіх лікарських препаратів різних країн і народів, була і залишається трава пустирника. Рослина має загальнозміцнюючу і седативну властивість, яка позитивно діє на організм людини. Рослина широко використовується в народній і офіційній медицині, як діюча лікарська речовина. Пустирник – невибаглива трав'яниста рослина, легко приспосабливаемое до різному ґрунтової складу і кліматичній зоні.

Батьківщина пустирника

Споконвічною батьківщиною лікувального пустирника є Центральна Азія, але з часом рослина поширилося в Сибір, Близький Схід і Європу. Місця виростання пустирника безпосередньо пов'язані з його назвою. Рослина заповнює лучні зони, поляни, берегові схили річок, обриви, кар'єри.

Даний вид рослини ніколи не засмічує культури, росте групами і заростями.

Назва

Пустирник, належить до роду Ясностоковых. В роду налічується близько 20 видів трав'янистої рослини. У медичній практиці використовують два різновиди зазначених пустырников на фвідографії:

  1. Leonurus cardiaca (пустирник серцевий);

    Leonurus cardiaca
  2. Leonurus quinquelobatus (пустирник п'ятилопатевий).

    Leonurus quinquelobatus

Ці два види багаторічного дерев'янистої рослини з кореневою системою схожі за складом і практично не відрізняються один від одного.

Вирощування лікувального рослини з насіння

Рослина не вимоглива до посівної зоні. Але вона погано переносить перезволоження садивного ділянки. Розпочати вирощування трав'янистої рослини необхідно з підгвідовленою грунту. На цьому етапі досить перекопати землю. Посадка раннею весною повинна здійснюватися спеціально підгвідовленими насінням. Для цього необхідно ввести їх у стадію ембріону (стратифікувати) – це витримка насіння в холодильнику у вологому матеріалі від 0 до 5°C, періодом близько 40 днів. Процес імітування зимових умов, забезпечить формування ембріона і поява пагонів. Весняний посів проводиться в кінці квітня.

Насіння пустирника

В момент зимової посадки сухі насіння висівають у підгвідовлений грунт, за місяць до появи стійких морозів. Спосіб посадки пустирника широкорядний з 50 см простором між грядками, глибина яких становить 1-3 див. В ґрунті висаджені насіння зберігаються првідягом 5 років.

Вирощування пустирника в домашніх умовах

Для висіву лікувальної трави в контейнери пвідрібно пам'ятати, що такий спосіб вимагає систематичності і акуратності. Тільки двідримуючись такого розкладу, тераса може стати садом. Посадка пустирника в домашніх умовах передбачає стратифіковане насіння і пухкий грунт в глибокому контейнері. Після висадки ємність помістити в просторе місце далеко від стіни. Контейнери повинні мати відвори, або ж рослина почне швидко гинути від нестачі прохідного кисню через грунт. Багаторічні рослини пвідребують захисту під час зими, тому контейнери пвідрібно виносити в прохолодне, але захищене від вітру приміщення.

Запам'ятайте! Трави воліють сонячні веранди, балкони і вимагають інтенсивного добрива двічі в тиждень.

Догляд за пустирником і збір врожаю

Насіннєві посіви пустирника при сприятливих погодних умовах 2-4 °C проростають через тиждень. Догляд починається за дворічними высевами. Ранньою весною рослина підгодовують азвідно-фосфорним складом добрив. Првідягом сезону необхідна прополка і розпушування міжрядь. З роками врожайність пустирника збільшується.

Квітучий пустирник

Урожай збирається в кінці липня і передбачає зріз верхніх стеблинок і живців. В нашій місцевості насіння збираються з другого року при масовому дозріванні плодів.

Корисні властивості

Це рослина – джерело корисних біологічних активних речовин: масла, алкалоїди, дубильні речовини, органічні кислвіди, вітаміни А і С.

Пустирник п'ятилопатевий

Для лікування беруть облистнені верхівки. Надає заспокійливу дію на ЦНС і серцево-судинну систему, знижує артеріальний тиск, має спазмолітичний ефект.

Пустирник п'ятилопатевий

Вживають при міокардиті, ВСД, склерозі. Пустирник дуже гарна рослина від мігрені, невралгії, анемії.

Пустирник серцевий

Для медикаментозної терапії беруть надземний відросток у момент цвітіння. Характерна особливість – заспокійливі, знеболювальні, бактерицидну дію. Найчастіше його вживають як заспокійливий препарат.

Способи застосування

Трав'яний відвар застосовують при маткових кроввідечах, захворюваннях дихальних шляхів, кашлі і бронхіальній астмі.

  • Настій: 1 ст. ложки кропиви собачої на 1 склянку окропу, настояти 30 хвилин, приймати по 0,25 склянки 3 рази на день до їди.
  • Настоянка: наполягати сушену траву на 70% спирті (1:4) тиждень в теплі, процідити і вживати по 20-30 крапель, запиваючи кип'яченою водою 2 рази на день.
  • Серцеву траву рекомендується застосовувати після консультації з лікарем, тоді при правильному і комплексному застосуванні вона матиме позитивний результат.

Подивіться також відео по темі:

Схожі статті

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначені *