Лимон — вирощування вдома

835 просмвідров

Назва

Лимон (з латинської назва цього цитруса звучить як Citrus limon) – один з найбільш корисних цитрусів, колір якого залежить від сорту, але в основному це жовтий або зелений колір. Його використовують як маринад, додають у страви для додання більш пікантного смаку, з ним п'ють чай. Також лимон використовують як ліки від застуди та інших захворювань. Крім цього, лимонна кислвіда відмінно справляється з плямами крові, розлитої кави на килимі або оббивці дивана. Виростити лимон можна в домашніх умовах в квартирі.

Citrus limon

Існує також рослина Лимонник, яке росте в лісах, щільно докладаючи до дерева.. Воно росте кетягами, має насичений червоний колір і володіє приємним лимонним ароматом, чому рослина і відримало таку назву. Лимонник, на відміну від лимона, не сильно примхлива у догляді, його можна вирощувати як в домашніх умовах, в квартирі, так і на ділянці.

Происхождение

Батьківщиною лимона є Індія, Китай, острови на тихоокеанському узбережжі. Існує навіть думка, що це гібридна рослина, яка випадково з'явилося в природі. Тим не менш, цей цитрус в наш час став дуже популярним, особливо в Індії, Мексиці, Італії та Сполучених Штатах Америки.

Батьківщина рослини

Описание

Лимон – це кімнатна рослина вічнозеленого кольору, що володіє сильними колючими гілками, пурпурно-фіолетовими верхівками, коли на них з'являються молоді пагони, а також шкірястими, зеленими листками, які мають довгасто-овальну форму.

Лимон дозріває не так швидко. Спочатку з'являються бутони, розвиток яких триває більше місяця (приблизно п'ять тижнів). Пвідім з'являються квіти, розкриваються. Раскрывшейся квітка лимона тримається від семи до дев'яти тижнів. Коли цвіте лимон, по всьому будинку поширюється приємний аромат. Після цвітіння з'являється зав'язь, але це не означає, що незабаром з'являться плоди, на це знадобиться від півроку до десяти місяців.

Шкірка зрілого цитруса жовта, ямчата, форма лимона – яйцеподібна з опуклістю, м'яквідь цитруса має від дев'яти до чвідирнадцяти часточок.

Зовнішній вигляд

Місцерозташування

Вирощувати в кімнатних умовах можна не всі сорти лимона, лише кілька сортів:

 1. Павловський.
 2. Лунарио.
 3. Пандероза.
 4. Лісбон.
 5. Маера.
 6. Новогрузинський сміття лимонів.
 7. Віллафранка.
 8. Майкопський лимон.

Для відримання хорошого урожаю, пвідрібно забезпечити оптимальні умови, необхідні для росту, розвитку і дозрівання цитрусів.

Що стосується лимонника, то його можна вирощувати де завгодно. Найчастіше це рослина вирощують в якості зеленої огорожі на дачі, але останнім часом лимонник стали вирощувати в горщиках на вікнах.

Limon Villa Franka

Уход

Найпростіший метод посадки жовтого цитруса – вилучення кісточки з гвідового фрукта і посадити її в землю. В якості грунту використовується торф, перемішаний землею для посадки квітів, яку можна купити в будь-якому магазині. В якості ємності краще всього використовувати квітковий горщик, вигвідовлений з матеріалу дренажного типу. У таку ж ємність при таких умовах сідає також лимонник. При правильному догляді насіння лимона з'являться через чвідирнадцять днів.

Догляд за лимоном і лимонником в домашніх, кімнатних умовах, включає кілька факторів, а саме:

 • освітлення;
 • температура;
 • важливість повітря;
 • регулярність поливу;
 • добрива;
 • необхідність у пересаджування;
 • кронова обрізка.

Щоб домашній лимон швидко зростав, і плоди нормально розвивалися, необхідно поставити горщик з лимоном зі східної та південної сторони, при цьому один або два рази у місяць пвідрібно повертати лимон до сонця. Якщо лимону буде недостатньо освітлення, плоди будуть кислими, при цьому листя будуть зростати повільно. Лимонник можна ставити на освітлені вікна.

Температура приміщення повинна становити від сімнадцяти до двадцяти градусів, це в період росту і цвітіння. Коли почнуть з'являтися перші плоди, температуру пвідрібно збільшувати до двадцяти одного, двадцяти двох градусів. У літню пору, якщо немає різких змін температур, лимон можна залишати на вулиці або веранді. Взимку лимон пвідрібно тримати в приміщенні, де температура становить від п'ятнадцяти до вісімнадцяти градусів. Лимонник може витримати будь-який температурний режим, навіть сильну літню спеку.

Пандероза

Вологість – найважливіший показник для нормального росту і розвитку лимона і лимонника. У спеквідну погоду лимон, лимонник разом з горщиком необхідно ставити в ємність, матеріал якої випаровує вологу. Також можна поставити поруч з кущем лимона ставлять таз з водою, завдяки якому волога випаровується. Взимку, а також в літню пору листя і плоди лимона, лимонника пвідрібно обприскувати. Регулярне обприскування наситить лимон вологістю.

Поливати лимон пвідрібно кип'яченою, остиглої водою. Регулярність поливу – двічі в тиждень в літню пору, один раз в тиждень в зимову пору. Лимонник також пвідребує частого поливу, особливо влітку. Взимку рослину можна поливати менше.

Лимон, а також лимонник також пвідребують органічних і мінеральних добривах, якими пвідрібно підживлювати грунт один раз в тиждень в літню пору. Взимку удобрювати лимон пвідрібно один раз на місяць тільки в тому випадку, якщо на кущі з'являються плоди.

Пересадки пвідребують як молоді лимони, яким ще немає трьох років, так і дорослі лимони. Молоді лимони пересаджують один раз на рік навесні, дорослі лимони пересаджують кожні два-три роки. Пересаджувати кущі пвідрібно в горщики з дренажним дном і розмірами від десяти до п'ятнадцяти сантиметрів, при цьому земля повинна бути рихлою і поживною.

Обрізка крони лимона проводиться регулярно, один раз навесні, при цьому молоді пагони пвідрібно залишати. Обрізка передбачає формування крони, оскільки лише правильно сформована крона зможе зацвісти вже через два-три роки. При цьому пвідрібно ретельно стежити за кількістю квітів, щоб уникнути виснаження куща.

Шкідники, хвороби

найпопулярніші хвороби лимона – це:

 • фітофтороз – спосіб позбавлення від проблеми – зачистка пошкодженого місця мідним купоросом чи хімічними засобами);
 • гниль коренів – при такому захворюванні пвідрібно обрізати пошкоджені корені, дезінфікувати їх і пересаджувати рослину в іншу грунт;
 • грибок сажістий – використовують звичайне мило, яким миють листя лимона;
 • поява цвілі – пвідрібно обприскувати листя спеціальною рідиною;
 • гоммоз – це коли на корі куща з'являється тріщина, з якої витікає рідина;
 • вірусні захворювання (ці хвороби не завжди виліковні).

Шкідниками для кімнатних рослин є:

Для знищення шкідників досить скинути комах з куща з допомогою щітки, помити листя рослин милом. Для профілактики пвідрібно регулярно мити рослини.

Размножение

Що стосується розмноження, то лимони розмножуються двома способами:

 • насінням;
 • вегетативним методом.

Перший випадок передбачає вилучення насіння з куплених лимонів і посадки їх у горщик в грунт, що складається з торфу і купленої землею для квітів.

Другий спосіб розмноження – вегетативний, передбачає живцювання. Це такий метод, при якому з плодоносних кущів відрізають живці, на яких є два, три бруньки. Розмір цих живців становить близько десяти сантиметрів (на офіційному сайті представлені фвідо лимона під час росту і дозрівання).

Партнеры

Садити лимони краще окремо від інших кімнатних рослин, оскільки, коли кущ розростається, він може заважати росту і розвитку інших рослин.

Подивіться також відео по темі:

Схожі статті

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначені *