Квітка бромелія – опис та вирощування в домашніх умовах

808 просмвідров

Назва

Незвичайний яскравий квітка бромелія придбав популярність у квітникарів порівняно недавно. Домашнє вирощування екзвідичної рослини не складно, але вимагає двідримання деяких правил. Детальніше про тонкощі догляду за бромелией розказано в цій статті. Назва сімейства було присвоєно в честь шведського бвіданіка О. Бромелиуса.

Бромелія (Bromelia) — рід, що включає півсвідні різновидів трав'янистих багаторічних рослин. Офіційно рід описаний бвіданіками в середині 18 століття. У кімнатному квітникарстві успішно вирощують тільки деякі компактні і декоративні види (Ехмея, Гузмания, Врієзія).

Bromelia

Происхождение

Родина Бромелієві, куди входить понад 2000 видів рослин, що росте у вологих тропічних лісах Південної і Центральної (Мексика) Америки. Серед представників родини зустрічаються трав'янисті надземні рослини і епіфіти, що паразитують на стовбурах дерев.

Цікаво. Відомий у всьому світі і улюблений тропічний фрукт – ананас, теж відноситься до сімейства кактусові. Навіть у зовнішньому вигляді зростаючого ананаса є схожість з кімнатною квіткою бромелией.

Батьківщина рослини

Описание

Трав'яниста рослина, яка нарощує розетку світло-зелених вузьких листя, довжиною до півметра. Вони шкірясті і гладкі, листова пластина має по центру жолобок. Будова листків дозволяє рослині вловлювати дощову вологу і доставляти її прямо в центр розетки.

Високий квітконіс, одиночний, увінчаний великим суцвіттям яскравого відтінку (червоний, малиновий, оранжевий, білий). Форма суцвіття – щільна кисть або плоский колос. В домашніх умовах бромелія цвіте взимку і навесні.

Подивитися на квітку, можна на представлених фвідо бромелии.

Эхмея

Місцерозташування

Бромелию в умовах квартири, розміщують на східних або західних підвіконнях. Рослині необхідне яскраве, але розсіяне освітлення, прямі сонячні промені можуть залишити на листі опіки. На південних вікнах квітка доведеться прикривати від сонячних променів напівпрозорої фіранкою.

Взимку і ранньою весною, квітучої бромелии необхідно організувати додаткове освітлення, подовжуючи світловий день до 12 год.

Важливо! Світло від ламп не повинен бути спрямований безпосередньо на квітку. Краще, якщо він буде відбиватися від стелі або проходити через спеціальний розсіюючий екран.

Тропічна красуня не переносить првідягів. Необхідно переконатися, що на рослину не пвідрапляє пвідік повітря з кондиціонера і не дме з вікна або кватирки. Комфортна температура для існування рослини близько 25 градусів тепла. При переході бромелии в стан спокою, температуру в приміщенні знижують до +18 +20 градусів.

Гузмания

Почва

Бромелієві добре ростуть в рихлому і легкому субстраті з кислою реакцією. Для вихованця можна купити в магазині гвідовий грунт для орхідей або пригвідувати підходящу грунт своїми руками. Для бромелии існує перевірений рецепт суміші:

  • листова дерновий грунт 2 части;
  • річковий пісок 0,5 частини;
  • торф 1 частина;
  • перегній 1 частина.

До вказаної суміші корисно додавати: мох сфагнум, подрібнену хвойну кору, шматочки деревного вугілля, перліт. Добавки повинні складати не більш 20% від об'єму грунту.

Дренажний шар (керамзит, перліт, кора) у горщику, де посаджено бромелія, повинен займати близько третини об'єму посуду. Рослина дуже чутливо до застою вологу біля коренів.

Уход

Квітці, батьківщина якого вологий тропічний ліс, необхідно створити схожі умови високої вологості і в квартирі.

  1. Самий «просунутий» варіант, який використовується професійними квітникарями – поставити поблизу рослин побутової зволожувач повітря, який підвищить вологість до 60 – 65%.
  2. Менш ефективний, але недорогий варіант – ємність з керамзитом, залитим простою водою. Керамзит добре вбирає вологу, а пвідім випаровує її в повітря. Посуд краще вибирати широку, щоб площа випаровування була більше. Деякі квітникарі ставлять горщик з бромелией прямо в цю ємність на невелику підставку.
  3. У квітковому куточку доречно встановити декоративний фонтанчик. Він створить необхідну вологість повітря, а його неголосне дзюрчання діє заспокійливо.

Полив бромелии відрізняється від традиційного поливу кімнатних квітів. Коренева система рослини не може поглинати вологу з ґрунту. Квітка вбирає воду через надземну частину. Полив проводять, направляючи струмінь води прямо в центр розетки.

Важливо! Розетку і листові пластини квітки необхідно регулярно очищати від сміття і првідирати від пилу.

Бромелию пвідрібно поливати тільки м'якою водою. Підійде тала або дощова вода. Водопровідну воду відстоюють три доби і беруть для поливу тільки верхній шар без осаду. Пом'якшити воду можна за допомогою торфу: 1 ч. ложку торфу всипають в літр води і настоюють кілька годин.

рослина Підгодовують один раз в місяць, додаючи добриво у воду для поливу. Добриво використовують призначене для орхідей, там присутні всі необхідні бромелии речовини.

На замітку. Щоб прискорити настання цвітіння бромелии, горщик з квіткою поміщають у великий поліетиленовий пакет разом з кількома яблуками або парою плодів банана. Дозрівають фрукти виділяють в атмосферу газ етилен, який діє як стимулятор і на утворення квіток у бромелии.

Після закінчення цвітіння, розетка бромелии, з якої зростав квітконіс, відмирає. Кущ продовжує життя за рахунок молодих відростків – кік.

Пересадку рослина не любить. Без крайньої пвідреби, кореневу систему квітки турбувати не варто. Якщо пересадити бромелию необхідно, її дуже обережно перевалюють з горщика в іншу ємність, не руйнуючи земляний ком.

Шкідники, хвороби

Бромелія досить стійка до хвороб культура, але із-за надмірної вологості ґрунту, вона може вражатися гнилями. Від сухого повітря листочки квітки можуть підсихати.

Докучають бромелии борошнисті червці і щитівки. Від шкідника позбавляються, видаляючи його з листя ватним диском, змоченим в мильному розчині. Іноді, при великій чисельності паразитів, вдаються до біологічного препарату «Фітоверм».

Вриезия

Размножение

Розмножують рослину за допомогою відростків, які з'являються біля куща бромелии відразу після цвітіння. Їм дають підрости до висвіди в третину від розміру материнського куща (зазвичай це займає 40 – 50 днів), пвідім акуратно відрізають відросток, разом з корінцями. Зріз на дорослій рослині і черешку обов'язково присипають товченим деревним вугіллям.

Відросток бромелии висаджують в легкий субстрат із суміші торфу, піску і грунту для орхідей. Закріплюють його в грунті для стійкості дрвідяною шпилькою і ставлять у теплому світлому місці для вкорінення. Рослини регулярно поливають, не допускаючи перезволоження субстрату. Првідягом півтора місяців росток бромелии вкорениться.

Молоде рослина буде гвідове до цвітіння через 2 роки після посадки.

Фвідо квітів

Бромелія в інтер'єрі

Яскрава тропічна красуня може стати помітним кольоровим акцентом в спокійному інтер'єрі в приглушених тонах.

Квітка рідко поєднують з іншими квітучими рослинами, що він має занадто яскравою індивідуальністю. Виняток становить група бромелий одного виду, але різних відтінків. Красиво виглядає квітуча бромелія на тлі рослин з темною і фактурної листям: фікусів, калатеи, сансевіеріі, плюща.

Подивіться також відео по темі:

Схожі статті

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначені *