Ампельні кімнатні рослини — найпопулярніші і невибагливі види

1 110 просмвідров

В домашньому квітникарстві ампельні кімнатні рослини славляться своєю декоративністю. Вони здатні змінити структуру простору, внести родзинку в дизайн приміщення.

В статті дано опис наймодніших в даний час, різновидів ампельних кімнатних квітів.

Описание

Ампельними називають рослини з довгими гнучкими пагонами, які красиво спадають вниз.

Цікаво. Ампель, в перекладі означає «висить фляжка (пляшка)».

Рослини з спадаючими або сланкими гілками садять в підвісні корзини, підлогові вазони, кашпо, прикріплені до стіни або підставці.

Пагони залишають рости вільно, тоді вони утворюють мальовничий зелений водоспад або пускають витися по опорі.

Ампельні кімнатні рослини розділені на групи:

  1. квітучі (фуксія, хойя, есхінантус, дюшенея);
  2. з декоративним листям (аспарагус, плющ, плектрантус, традесканція, будра, фіттонія, нефролеспис);
  3. сукуленти (очиток, зігокактус).

Підібравши відповідні види витких рослин для домашнього квітника, можна до невпізнання перетворити кімнату.

Види

Найчисленніша і невибаглива група ампельних кімнатних квітів – декоративно-листяні.

  • Плющ кімнатний.

Вічнозелене швидкоросла рослина з лазячими стеблами. Завдяки повітряним корінням, плющ здатний чіплятися за нерівності стін і в корвідкі терміни заповнювати зеленою масою великі площі.

Цвіте плющ в кімнатній культурі дуже рідко. Зате існує понад 400 сортів рослини з різною формою і забарвленням листя. Особливо привабливі ряболисті сорти.

Рослина невибаглива у вирощуванні, добре виносить недолік світла.

Плющ кімнатний
  • Нефролеспис.

Папорвідь, утворює розлогий кущ з листям (вайями), що досягають 150 см в довжину. Витончені різьблені пагони красиво спускаються вниз, утворюючи ніжно-зелений водоспад.

Нефролеспис вважається самим невибагливим з роду папорвідей. Квітка розташовують далеко від прямих сонячних променів і забезпечують високу вологість повітря.

Нефролепсис
  • Аспарагус.

Аспарагус або спаржа – багаторічник, з красивими ажурним листям і довгими гнучкими пагонами. В домашніх умовах іноді цвіте дрібними білими квіточками, після цвітіння утворює ягоди яскраво-червоного кольору.

Квітучі види кучерявих кімнатних рослин характерні утворенням великих яскравих кольорів на пагонах.

Аспарагус
  • Ампельна фуксія.

Багаторічник з сімейства кипрейные дав початок безлічі сортів і гібридів для кімнатного квітникарства. Тонкі стебла фуксії пишним каскадом спадає вниз, досягаючи півметрової довжини. На кінчиках квітконосів розкриваються квітки незвичайної форми – довгі тичинки далеко виходять з пишною спіднички пелюсток, які розпускаються на віночку – трубочці. Забарвлення квіток фуксії має багату палітру, вони бувають білими, червоними, рожевими, фіолетовими, жовтими. Цвітіння фуксії тривати до 6 – 7 місяців, при дбайливому догляді.

Рослина досить невибаглива. Не вимагає яскравого освітлення і особливих умов вологості і температури.

  • Хойя прекрасна (восковий плющ).

Вічнозелена ліана, родом із тропічного лісу, популярна у квітникарів у всьому світі. Рослина має густо облиственими пагонами, довжиною до півметра. Листочки хойі м'ясисті, витягнуті, до 3 см в розмірі. Дрібні квіточки – зірочки зібрані в кулясті або зонтичні суцвіття, за 7 – 10 штук. Пелюстки квітки білі, а серединка яскраво-малинова.

Квітка добре пристосований для вирощування в кімнатних умовах. Йому надають місце на східному підвіконні, помірно поливають і регулярно обприскують крону теплою водою. На щомісячну підгодівлю квітковим комплексом добрива, хойя відреагує рясним і пишним цвітінням.

Хойя

Один з найпопулярніших ампельних сукулентів у квітникарів – очиток (седум) Моргана. Його звисаючі пагони нагадують ялинові лапи з товстими колючками або мініатюрні грона бананів. Схожий на очиток Моргана, седум Буріто має втеча, покритий м'ясистими листочками, що нагадують гроно винограду «дамські пальчики».

Очиток вимогливий до освітлення і чутливий до надлишку вологи. Необхідно в зимовий час встановити додаткове освітлення для седума або обережно повертати горщик з квіткою сонця різними сторонами.

Важно! Пагони рослини досить крихкі, листочки легко відламуються. Звертатися з очитком пвідрібно обережно.

Особливості розведення

Квітникарю, вибирає ампельні кімнатні рослини, необхідно пам'ятати, що для них буде пвідрібно більше простору, ніж для компактних кущових форм. Пагони квітки повинні вільно звисати вниз, нікому не мешаясь або красиво витися по шпалері, мвідузці або декоративною решіткою.

Якщо рослина посаджено в вазон або підвісну кошик, необхідно регулярно повертати його до світла різними сторонами. Тільки так можна добитися рівномірного росту та розвитку пагонів.

Більшість ампельних рослин – жителі тропічних лісів, які пвідребують високої вологості повітря (виняток – сукуленти). Крім обприскувань, зволожить повітря декоративний фонтан або водоспад поблизу від квітів.

Кімнатні рослини

З-за великого обсягу зеленої маси ампельних квітів, порівняно з кореневою системою, їх пвідрібно поливати і підгодовувати частіше, ніж кущові форми, але в менших дозах.

Совет. Для поливу і підгодівлі ампельних рослин квітникарі рекомендують придбати лійку з вузьким і довгим носиком або більшу спринцівку.

Кучеряве або сланкі пагони, рано та пізно, старіють і всихають. Квітникарю необхідно вчасно обрізати старі гілки, щоб вони не псували вигляд квітки. Молоді вуса, пасинки і гілки пвідрібно проріджувати, не допускаючи загущення.

Рослини, що в'ються по опорах, важливо вчасно направляти в пвідрібні сторони. Перерозподілити неправильно уцепившиеся за опору гілочки, не пошкодивши їх, складно.

Користь

Крім естетичного задоволення, ампельні кімнатні рослини здатні відігравати важливу роль в дизайні житла. За допомогою плющів і інших швидко зростаючих ліан, вдасться в корвідкі терміни задекорувати стіну, зонувати простір, створивши живу легку перегородку.

Легкі ажурні папорвіді і аспарагуси, вільно спускаються вниз з підвісних горщиків, відмінно витягають простору. З їх допомогою кімната з невисокими стелями буде здаватися просторіше.

Подивіться також відео по темі:

Схожі статті

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначені *