Камелія (чайний квітка) – догляд в домашніх умовах

2 691 просмвідров

Назва

Камелія (Camellia) – вічнозелений чагарник або компактне дерево з сімейства Чайних.

Camellia

Происхождение

В природе растёт в Китае, Японии, на Тайване, где достигает высвіды 4 м. Камелию китайскую называют ещё «чайным цветком» или «чайным кустом», из её листочков гвідовят целебный чай. Цветок завезли в Европу в 19 веке, и оно сразу завоевало популярность, благодаря пышному и яркому цветению.

Батьківщина рослини

Описание

Камелія, що вирощується в кімнатних умовах, утворює великий (до 2 м) кущик, покритий глянсовим листям. Листя, довжиною до 12 см, шкірясті, яйцеподібні, насиченого зеленого кольору. Квітки розоподібні, в діаметрі до 14 см, численні, білі, рожеві, червоні, строкаті. Цвіте камелія взимку-до 100 днів.

Види і сорти

З 80 різновидів камелії, в домашніх умовах отримали найбільшу популярність три різновиди: камелія гірська, японська, китайська.

 • Камелія гірська (Міягі). Це чагарник, в природних умовах, виростає понад 3 м. Листя камелії глянцеві зверху, зі зворотного боку покриті пушком. Квітки, діаметром до 7 см червоні, білі або рожеві, часто зібрані в пучки по 2 – 3 штуки. Цвітіння триває з листопада до січня.

  Гірська
 • Камелія японська. Самая популярная разновидность цветка в комнатном цветоводстве. В домашних условиях, высвіда камелии не превышает 2 м. Листья крупные, блестящие, ярко-зелёные. Цветки камелии японской могут быть простой и махровой формы, мелкие и крупные, разнообразных расцветок. Цветение растения приходится на декабрь – апрель. Особенность японской камелии в том, что для цветения ей нужна температура, не выше +15 градусов.

  Японська

Популярні сорти:

 • Виттрорио Емануель 2 – сорт камелії, з напівмахровими квітками. Жовті пелюстки розфарбовані темно-рожевими смужками;
 • Нуччио Джулио – малиновые цветки этого сорта имеют необычную форму: внешние лепестки слегка відогнуты назад, внутренние сильно закручены, образуя махровую серединку;
 • Подвійний Білий – білі кулясті квітки, з ідеальною чіткою геометрією розташування пелюсток;
 • Бажання – напівмахрові біло-рожеві квітки цього сорту, дуже схожі на троянди;
 • Маргарет Дэвис – камелия с крупными полумахровыми цветками белого відтенка с малиновой каймой по краю лепестков;
 • Чендлерс ред – кармінові напівмахрові квітки;
 • Лінда Росазза – великі сніжно-білі ніжні квітки;
 • Рожеве досконалість – сорт з напівмахровими квітками насиченого рожевого кольору, з ідеально правильним розташуванням пелюсток.
 • Камелия китайская (чайная). Листочки у растения блестящие, длиной до 7 см. Цветки желтовато-розовые, распускаются на растении с августа до ноября. Из молодых листочков китайской камелии гвідовят сорт чая бай-хо. Растение выращивают на чайных плантациях Индии, Китая, Кении, Индонезии, в Южной Америке.

  Китайська (чайна)

Представленные фвідо цветов, помогут оценить всю красвіду камелии.

Створення умов для камелії

Прекрасний квітка досить примхливий, і вимагає створення особливих умов.

 1. Растение нуждается в корвідком световом дне. Для цветения достаточно 11 – 12 ч освещения. Но, освещение должно быть интенсивным. Камелия хорошо себя чувствует на восточных и юго-восточных подоконниках.
 2. Камелія любить прохолоду. При температурі вище +20 градусів, може спостерігатися опадання бутонів з рослини. Комфортна температура для зимового цвітіння камелії +10 +14 градусів.
 3. Квітка вимогливий до вологості повітря. Листя потрібно часто обприскувати теплою м'якою водою, близько квіткових горщиків розміщувати піддони з водою.
 4. На лето, камелию можно выносить на відкрытый воздух, размещая в тенистых уголках сада.
 5. Полив камелії потрібно помірний і регулярний. Важливо не допускати застою води в піддоні. Вода для поливу береться кімнатної температури, м'яка. Корисно періодично поливати рослину водою, підкисленою оцтом або лимонним соком.

  Зовнішній вигляд

Грунт для камелії і посадка

Растение нуждается в кислом грунте, РН 3 – 5. Можно воспользоваться гвідовым магазинным грунтом для азалии. Самостоятельно изгвідовить землю для камелии не трудно. Берут дерновую землю и речной песок по 1 части, торфа и листового перегноя по 2 части. На дно цветочных горшков в обязательном порядке насыпают дренаж (керамзит, галька, крупный песок).

Для укореняемых черенков гвідовят смесь из песка, торфа и земли из хвойного леса (0,5:1:2).
Молоду камелію пересаджують щорічно у новий, більш просторий горщик, повністю замінюючи грунт на свіжий. Після 3 років, рослину пересаджують раз в 2 роки. Великогабаритні кущі камелії не пересаджують, тільки щорічно міняють верхній шар грунту в горщику на свіжий.

Оптимальний час для пересадки камелії – весна та літо, коли цвітіння підійшло до кінця. Пересадку поєднують з прищіпку пагонів, для поліпшення кущистості камелії.

Керамзит

Размножение

Камелію можна розмножити посівом насіння, живцями і щепленням.

Самостоятельно собранные семена камелии могут не сохранять своих сортовых качеств. Высевать лучше семена, купленные в специализированных магазинах. Семечки камелии размещают по віддельным стаканчикам, погружая во влажную почву на 1 см. Стаканы прикрывают плёнкой или стеклом, и убирают в светлое тёплое место.

Догляд за сіянцями полягає в регулярних поливах і підгодівлі, починаючи з місячного віку, добривами для азалій. Зацвітає камелія, вирощена з насіння на 5 – 6 рік.

Більш поширений спосіб розмноження камелії задерев'янілими живцями. Процедуру нарізки гілочок проводять в січні або липні. З рослини зрізають верхівкові живці, розміром 8 див. Перед посадкою, посадковий матеріал замочують у розчині Корневін, Епіне або Гетероауксину. Живці похило встромляють в легкий субстрат, і накриваються тепличкой з обрізаної пластикової пляшки. Температура для успішного вкорінення камелії +20 градусів. Необхідний регулярний полив і обприскування живців. Як правило, протягом 60 – 70 днів, живці утворюють розвинену кореневу систему, і їх можна пересаджувати в горщики більшого діаметра.

Неквідорые капризные разновидности камелии можно размножить прививкой на другой, более неприхвідливый вид растения (обычно, в качестве подвоя берут камелию чайную). Небольшие верхушечные черенки с хорошо развитыми почками прививают на крепкий молодой кустик камелии – подвоя. Как правило, черенки хорошо приживаются в течение 50 дней.

Шкідники, хвороби

З шкідників на камелію можуть напасти попелиця, щитівка, павутинний клещ. Крону камелії обмивають мильним розчином, потім обприскують Актелліком.

Догляд за дорослим рослиною

Як зазначено вище, камелія вимоглива до вологи та освітлення (але не виносить прямих сонячних променів і довгого світлового дня). Особливу увагу слід приділяти зимового поливу, коли рослина цвіте. При невисокій температурі повітря, вода для поливу повинна бути теплою, і не застоюватися в піддоні. Надлишок вологи може привести до загнивання коренів. В літній період, з липня по вересень, камелія знаходиться в стані спокою, коли полив проводять по мінімуму.

Доросле рослина підгодовують круглий рік, за винятком літнього періоду сплячки, кожні 20 днів. Застосовують спеціальне комплексне добриво для азалій, розводячи його в концентрації 1 г на літр води.
Чтобы куст камелии рос равномерно, его время від времени, поворачивают вокруг своей оси. Если обеспечить досветку камелии со всех сторон, поворачивать цветок не обязательно.

протягом вегетаційного періоду, проводять санітарну обрізку куща, видаляючи слабкі і загущають крони гілочки.

Камелия может страдать від корневой гнили, если грунт, в квідором растёт цветок, недостаточно воздухопроницаем. При избытке влаги в воздухе, на листве появляются буроватые пятна (филлостиктоз). Лечение состоит в удалении больных листьев и обрабвідке растения бордоской смесью.

Подивіться також відео по темі:

 

Схожі статті

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначені *