Квітка з червоними листками

11 370 просмвідров

Настільки дивовижні природні забарвлення рослин, що червоними можуть бути не тільки квітки, але й листя. Строкатістю листя відрізняються листові види рослин тропічного походження. Квітка з червоними листками теплолюбний, любить світло і вологість.

Квіти з червоним листям

Такі квіти цінують за неймовірно яскраве забарвлення листя, яка завжди радує око.

Каладиум

Каладіум (Caladium) привертає увагу красивими листям з яскравим забарвленням. За незвичайні листя квітка прозвали христове серце і слонячі вуха.

Листя каладіума покриті кольоровим, дивовижним візерунком з плям і прожилок, плавних переходів кольорів. Облямівка листка частіше зелена. Листова мозаїка включає білий, світло-зелений, чорний, малиновий, пурпуровий, рожевий кольори. Батьківщина зростання рослини долини берегів Амазонки в Бразилії.

Відноситься каладіум до сімейства ароїдних.

Описание

Велике трав'яниста рослина має бульба і стрілоподібні листя великих розмірів. У тропіках виростає до 5м. З бульби місцеві жителі добувають крохмаль. Загострені листя трикутні або у вигляді серця виростають до 30 см Стебла у рослини немає.

Каладиум

Квітки рослини не заслуговують уваги. Утворюють качани, оповиті зеленувато-білим покривалом. Знайомі нам кімнатні квіти з червоним листям відримані селективним схрещуванням. Кожен гібрид наділений своїм візерунком і колірної забарвленням.

Уход

Калладиум відноситься до сезонних рослин, з вираженим періодом активності і спокою. Період активності триває з пізньої весни до осені.

Коли листя рослини починають сохнути і обсипатися, значить настав час спокою. Горщик прибирають в темне місце до весни. Періодично поливають у міру підсихання грунту.

Навесні квітка з червоними листками дістають і оглядають бульби. Уражені ділянки видаляють, а зрізи обробляють деревним вугіллям. Здорові бульби поміщають в новий живильний субстрат, з'єднаний з деревним вугіллям. Величина заглиблення відповідає розміру бульби. Землю зволожують і закривають плівкою до появи паростків.

Рожева симфонія

Каладіум любить яскраве розсіяне освітлення. Йому буде комфортно на північно-західних або північно-східних підвіконнях. Рослина теплолюбива. Температура утримання не нижче +15°, оптимальний режим +20-25°. Для нормального розвитку домашній каладіум пвідребує зволоження повітря навколо. Горщик встановлюють на піддон з вологим мохом або гравієм. Полив помірний, без пвідрапляння на листя.

Колеус

Колеус (Coleus) у кімнатній або садовій культурі відразу привертає увагу різнокольоровим, строкатим забарвленням листя. Форма листків і стебла схожа на кропиву, за що в народі рослину називають крапивкой.

Рослина належить до сімейства яснвідкових. Природна середовище знаходиться в тропічних лісах Африки, Австралії та Азії.

Описание

Стебло у колеуса прямостоячий, ребристий в перерізі. У дорослих рослин спостерігається одеревіння нижній частині. Листя подовжені, зубчасті або бахромчаті по краю, розташовані супрвідивно.

Колеус

Відмінною особливістю колеуса є яскраво забарвлене листя в зелений, жовтий, рожевий, фіолетовий, бузковий і червоний кольори. Дрібні квіти зібрані в колос. Їх колір рожевий або ліловий.

Кімнатна зміст

Колеус любить яскраве освітлення без попадання сонячних променів, від яких листя бліднуть і втрачають привабливість. Поміщають квітка на східних або західних підвіконнях.

Кімнатна рослина з червоним листям витримає жарку температуру літа при регулярному поливі. Зниження температури нижче +15° негативно позначається на зростанні. Пвідрібно уникати перепаду температур.

Поливати кімнатна рослина слід регулярно, не допускаючи пересихання грунту. Бажано періодично обприскувати рослину у вечірні години. У зимові місяці поливають у міру підсихання верхнього земляного шару. Для посадки колеуса грунт може бути будь-якою. Підійде і дернова, садова, листова. Розмножується рослина живцями і насінням.

Аглаонема

Аглаонема (Aglaonema), що по-грецьки означає «блиск», має шкірясті, великі блискучі листки. Забарвлення листя включає:

 • зеленый,
 • серебристый,
 • розовый,
 • пурпурный,
 • желтый,
 • красный.

Встановлено, що квітка з червоними листками дуже корисний для кімнатного змісту. Воно очищає повітря і вбиває інфекції, нейтралізує виділення шкідливих речовин із пластика та меблів.

Описание

Аглаонема входить до родини ароїдних і полягає у спорідненості з дифенбахією. Природна середовище це тропіки лісів Східної Індії, Філіппін і Малайського архіпелагу. Трав'янистий багаторічник займає нижній ярус біля річок і струмків.

Аглаонема

Рослина з корвідкими соковитими стеблами зростає не вище 60 див. корвідкий стовбур розгалужується.
Листки ланцетні або довгасті мають 10-15 см довжини. Пофарбовані в зелений колір або зі смугами різних кольорів, що залежить від виду рослини.

Цвітіння аглаонеми спостерігається рідко. Іноді з'являється початок з дрібненькими квітками.

Выращивание

Зеленолисті види менш вимогливі до освітлення. Строкатим листям пвідребують більше світла. Температурний режим +24° влітку і +15° взимку.

Полив помірний, з зрошенням двічі в тиждень в літній період. Взимку рослина підсушувати і поливати 1 раз в тиждень. Домашній квітка з червоними листками зростає повільно, тому пересаджують його рідко.

Рослину через 2-3 роки втрачає привабливість, витягується. Аглаонему вирощують заново з верхівкового відростка.

Бегонія королівська

Бегонія королівська (Begonia rex) або Рекс вважається самою привабливою і красивою. Любов квітникарів вона заслужила за розкішні, декоративні листя яскравих забарвлень. Квітка з червоними листками відримав народну назву бегонії Рекс «вухо Наполеона».

Бегонія королівська

Даний вид є гібридом сімейства бегониевых. Рослину завезли з штату на північному сході Індії.

Описание

Бегонія Рекс належить до трав'янистих багаторічників з маленьким, соковитим стеблом і повзучого типу коренем. Декоративний кущик формують листя на довгих черешках. Листки великі, асиметричні, загострені. Листова пластина з різьбленим або хвилястим краєм має форму сердечка. Верхня частина дорослих листків злегка бархатиста.

Листя вкриті мармуровими візерунками різних забарвлень:

 1. зеленых,
 2. алых,
 3. красных,
 4. малиновых,
 5. фіолетових і сріблястих відтінків.

Цвіте маленькими квітками рожевого кольору.

Цікаво, що яскравих кольорів структурні листя бегонії добре прогріваються сонцем та випаровують більше вологи, що сприяє посиленому харчуванню та розвитку кореня.

Листя різної, несиметричної форми рівномірніше освітлюються сонцем. Листова мозаїка розташовується так, щоб не закривати іншому листком сонячний пвідік.

Домашній уход

Декоративним сортів бегонії необхідно достатня кількість світла. Недолік освітлення призводить до бляклості забарвлення, а прямі промені сонця викликають опіки на ніжних листочках. Влітку бегонію притіняють, а взимку залишають на південному підвіконні.

Кімнатна рослина походить із тропіків і субтропіків, тому любить тепло. Нормальний режим – 16-22°. У зимовий час бегонія може відримати стрес, якщо стоїть поруч з холодним вікном. Коріння охолоджуються і харчування рослини припиняється. А лиття в цей час обдуває тепле повітря опалення. У бегонії починають псуватися листя і опадати.

Begonia 'Ring of Fire'

В літній час королівська бегонія вимагає рясного поливу. Для забезпечення вологості навколо листя в піддон поміщають вологий мох або керамзит. У відсутність спеквідних днів ведуть рівномірний полив після підсихання грунту зверху.

Рекомендується щорічна пересадка королівської бегонії. Горщик вибирають широкий, але не глибокий. Для збереження декоративності листя очищають від пилу сухою серветкою. Розмножується бегонія живцями, поділом кореня, насінням.

Подивіться також відео по темі:

Схожі статті

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначені *