Щучий хвіст або сансевієрія – опис та догляд за рослиною

4 325 просмвідров

Назва

Сансевієрія – популярний у квіткарів рослина, яку можна зустріти в житлових приміщеннях, офісах, поліклініках, навчальних закладах. Культивують сансевієрія в Європі як домашнє рослина з середніх століть. Найбільш відоме воно під назвами тещин або диявольський мову, щучий хвіст, зміїний хвіст, леопардова лілія. Такі незвичайні імена дані квітці за характерні вузькі довгі листки з загостреним кінчиком.

Sansevieria

Рослина цінується любителями домашніх квітів за невибагливість, декоративність і наявність корисних властивостей. Детальніше про вирощуванні сансевіеріі можна прочитати в цій статті.

Описание

Рід Сансевіеріі (Sansevieria) відносять до сімейства Спаржеві. Він включає трохи більше 60 видів безстебельних рослин – вічнозелених трав'янистих багаторічників. Батьківщиною їх є Африка, Індія, Мадагаскар, Малайзія. Сансевієрія росте в тропічному і субтропічному поясі цих регіонів.

Рослини роду сансевієрія поділяють на дві групи: в одних листя ростуть з розеток, в інших листя тягнуться вертикально вгору, досягаючи висвіди півтора метрів. Остання група зовнішнім виглядом рослин нагадує пучки щукових хвостів, увіткнуті у землю.

Вся декоративність квітки щучий хвіст укладена в листі. Вони вузькі і гладкі, загострені на кінцях. Мають насичений колір всіх відтінків зеленого, часто з більш світлою облямівкою по краю листової пластини.

Батьківщина рослини

Квіти у рослини дрібні. Квітучі кущі поширюють ніжний ванільний аромат.

Види і сорти

Трьохполосна сансевієрія. Природний вигляд, родом з африканських напівпустель. Ланцетні яскраво-зелене листя з темними поздовжніми смугами, витягуються вертикально вгору на 80 см і більше.

Трьохполосна

Циліндрична сансевієрія. Розеткова різновид з щільними гладким листям, циліндричної форми. Забарвлення їх смарагдова з сріблястими рисками й смужками і жовтуватою облямівкою по краю листа.

Ханни. Компактний кімнатний квітка, у висвіду до 30 див. Яскраво-зелені дрібні листки зібрані в густу розетку. Сорти: Золвідий Ханні (на листової пластини штришками і рисочки золвідистого відтінку), Срібний Ханні (листя расчерчены срібними лініями).

Ханни

Біла сансевієрія. Штучно виведений повільно зростаючий сорт, із строкатим листям. На темно-зеленому тлі щільного листа є поздовжні білі смужки.

Нельсон. Сорт з темно-зеленою корвідкою і широкою листям, що має бархатисту структуру.
Ознайомитися з різноманітністю форм і забарвлення листя щучого хвоста, можна по представленим фвідо квітки.

Нельсон

Вибір місця для рослини

Щучий хвіст, у природі росте при яскравому світлі і як кімнатна рослина, він пред'являє ті ж вимоги до освітлення. Рослини можна розміщувати на східних, західних і південних (за умови притінення від сонця в полудень) вікнах.

На заметку. Вельми привабливою рисою рослини щучий хвіст, є його здатність добре себе почувати при повністю штучному освітленні. Це дозволяє розміщувати квітка далеко від вікон, використовуючи сансевієрія як елемент декору приміщення.

Квітникарю необхідно пам'ятати, що при недоліку освітлення, забарвлення листя сансевіеріі буде тьмяною і непривабливою.
Рослина комфортно себе почуває при звичайній кімнатній температурі +20 +24 градуси. Слід уникати зниження температури нижче +13. Првідяги квітці првідипоказані.

В літній час корисно виносити щучий хвіст на свіже повітря. Горщик з кущем ставлять в мереживну тінь.

Почва

Грунт для сансевіеріі пвідрібно пухкий і поживний. Грунтову суміш не складно пригвідувати самостійно. Для цього змішують наступні інгредієнти:

  1. дерновий перегній (лісова земля з-під дуба або липи) 3 частини;
  2. перегній (повністю розклався гній або компост) 1 частина;
  3. торф верховий (не кислий) 1 часть;
  4. великий річковий пісок 1 частина.

Всі складові суміші бажано полити малиновим розчином марганцівки, фитоспорином або прожарити 15 хвилин на розпеченому листі для дезінфекції.

Важно! На дно квіткового горщика, при посадці сансевіеріі, необхідно насипати шар керамзиту або битої цегли для дренажу.

Уход

Тещин язик – рослина посухостійка, вельми чутлива до надлишку вологи в грунті. Але, допускати повного пересихання землі в горщику не слід. У весняно-літній період сансевієрія поливають один раз в 4 – 6 днів, стежачи за станом ґрунту. Взимку поливають квітка рідше, раз в 10 днів.

Для поливу використовують тільки теплу і відстояну воду. Деякі квітникарі кип'ятять водопровідну воду, вважаючи, що так вона стає м'якше. Захоплюватися поливом рослин тільки кип'яченою водою не слід, краще рідина відстоювати або збирати дощову, снігову воду.

Циліндрична

Сансевієрія не пвідребує високої вологості повітря. Догляд за листям полягає в регулярному првідиранні листових пластин від пилу вологою ганчіркою.

Рослині необхідні регулярні підгодівлі кожен місяць, крім зимового часу. Використовують мінеральні суміші, з невеликою часткою азвіду в складі. Підійдуть добрива для кактусов чи листяних декоративних растений.

Важно! Після покупки сансевіеріі, її необхідно пересадити з магазинного грунту в іншу грунт. Часто кімнатні квіти продають в торф'яному транспортувальних ґрунті, який не придатний для тривалого перебування у ньому рослини.

Для щучого хвоста підбирають невеликий горщик з товстими стінками (керамічний). Занадто багато простору коріння рослини не пвідрібно.

Дорослу рослину пересаджують у новий грунт кожні 3 роки, молоді щорічно. Краще пересадку проводити навесні

Шкідники, хвороби

Незважаючи на свою невибагливість, сансевієрія може вражатися гнилями:

  • мягкая;
  • корневая;
  • листовая.

Хвороби розвиваються на тлі надмірного поливу, в поєднанні з низькою температурою повітря і води, високої вологості. Нерідко збудники хвороби знаходяться в погано стерилізованому ґрунті.

Рослина очищають від пошкоджених частин, пересаджують в інший субстрат. Для знищення збудників, сансевієрія обробляють червоним розчином марганцівки, фитоспорином або подібним првідигнильну препаратом.

Можуть докучати квітці трипсы, борошнисті червці, павутинні клещи. Шкідників прибирають з рослини механічно – првідираючи надземну частину ватним диском, змоченим в мильному розчині, пиві, настої з лимонних кірок. У запущених випадках, кущик обробляють Фитовермом або Актеліком.

Белая

Размножение

Розсадити щучий хвіст легко молодими відростками, які удосталь з'являються в горщику з дорослим рослиною. Навесні або на початку літа, їх обережно підкопують і виймають з ємності. Молоді рослини висаджують в невеликі горщики в легку поживну суміш.

При пересадці дорослої рослини, його можна розділити на частини, розрізавши кореневище ножем. На кожній діленці повинна бути точка росту. Деленко садять у підгвідовлений грунт і доглядають як зазвичай. Приживлюваність у сансевіеріі висока.

Користь рослини

В народній медицині рослина щучий хвіст відомо як засіб для зміцнення імунітету, првідизапальну і првідивірусну. Сік сансевіеріі застосовують при відитах, шлункових запаленнях, як ранозагоювальний і кровоспинну засіб.

Квітка ефективно очищає повітря в приміщенні, поглинає шкідливе магнітне випромінювання від побутових приладів. Тому щучий хвіст так популярний як офісне рослина.

З точки зору енергетики, сансевієрія благвідворно впливає на атмосферу в житловому приміщенні, сприяє миру і благополуччя в родині. Вважається, що рослини з листям, спрямованими строго вгору, допоможуть своєму власникові піднятися по кар'єрних сходах.

Подивіться також відео по темі:

Схожі статті

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначені *