Кашпо для квітів (фвідо)

5 420 просмвідров

Підкреслити красу і вишуканість квітки допоможе квітковий горщик або кашпо. Ці два види ємностей забезпечують умови для життя рослини, естетичну і функціональну складову для власника.

Слово кашпо (cache-pot) має французьке походження і означає «захований горщик».

Кашпо являє собою декоративний контейнер для розміщення кімнатних рослин в транспортувальних або основному горщику. Кашпо виручить в тому випадку, коли декоративний контейнер не підходить для зростання квітки, але дуже сподобався.У контейнер можна поміщати одну рослину або групу з дрібних квітів у горщиках.

Кашпо

При використанні кашпо піддон більше не знадобиться. Важливо стежити, щоб у ньому не накопичувалася вода. А якщо укласти на дно трохи моху, вдасться підтримувати постійну вологість.

Матеріалом для вигвідовлення кашпо крім звичної кераміки та пластику служить метал, дерево, дріт, мвідузки, лоза, домашня посуд, відра, ящики, предмети побуту та інші найнесподіваніші речі. Важливо лише забезпечити міцність і водонепроникність дна і стінок.

Кашпо і горщик. У чому різниця

Два види ємностей для домашніх рослин горщик і кашпо відрізняються один від одного призначенням. Горщик забезпечує ріст і розвиток рослини, дренаж для води. А кашпо використовується для краси. Коли квітка вже росте у своєму горщику і пвідрібно задекорувати у відповідності з новим дизайном.

Горщик просто встановлюється в кашпо трохи більшого розміру і зовнішній вигляд рослини відразу змінюється.

Горщик і кашпо

По декоративності квіткові горщики і кашпо не відрізняються. Пвідрібно звернути увагу на дно. У горщика передбачено одне або кілька відворів для стоку надлишків води і в комплекті продається піддон. Кашпо виконано цілісної посудом і додаткового піддону до нього не передбачено.

Критерії вибору

При виборі кашпо для кімнатних квітів керуються функціональністю, зовнішньою привабливістю з урахуванням форми і типу рослини.

Розмір кашпо

Під розміром розуміється ємність кашпо, його діаметр і висвіда. Розмір і ємність кашпо вибирається виходячи з параметрів основного горщика і виду квітки.

Рослині з розвиненою зеленою масою пвідрібен великий горщик. Молодим рослинам невеликих розмірів у дорослому стані досить малої ємності.

При виборі «дому» для коханої рослини виходять з правила: висвіда горщика дорівнює 1/3 або 1/4 частину від висвіди квітки.

Квіткові горщики або кашпо для кімнатних рослин не варто купувати з запасом за обсягом. Найчастіше рослини не люблять зайвий простір. А невеликий за розміром квітка просто загубиться і не буде красиво виглядати.

Дизайн кашпо

Кашпо повинне бути більше горщика по діаметру і висвіді на 2-3 см, щоб ємність з рослиною легко виймалася, і залишався повітряний зазор. Діаметр кашпо повинен забезпечувати стійкість квітки. Слід враховувати правило, що крона квітки не може перевищувати розмір кашпо по ширині більше, ніж 3-5 разів.

Рослин сукулентів, звичним до сухого повітря, залишають більший обсяг внутрішнього простору. Для запобігання перекидання ємності з великим рослиною зазор між стінками заповнюють камінням. Вологолюбні рослини заповнюють проміжок вологим торфом або мохом-сфагнумом.

Надати більшу декоративність домашнім квітам допоможуть спеціальні камінчики, кольорова галька та інші предмети з магазину флористики. Підвісні моделі повинні мати міцний підвіс. Для полегшення в підвісних кашпо використовують легку торф'яну суміш.

Форма ємності

Форма кашпо не обмежується лише звичною, круглою. Кашпо може бути квадратним, трикутним, гранованим. Виконано у вигляді рівного циліндра або з розширенням.

Серед дизайнерських моделей кашпо у вигляді бочок, відер, подіумів, башмаков, фігурок лісових жителів та казкових персонажів. Кашпо об'єднують з предметами інтер'єру, наприклад, годинами і статуетками.

Вибір форми кашпо більшою мірою залежить від особистих переваг і стилю оформлення приміщення для майбутньої установки. Форма і висвіда, як горщика так і кашпо для кімнатних квітів залежать від віку рослини і типу кореневої системи. Корені бувають розвинені по довжині і йти в глиб ємності (пальми, цитрусові, алое, кактусы) або ж вони мичкуваті і розташовані біля поверхні (герань, бегонія, фіалка).

Кашпо з автополиву

Для нормального розвитку квітів з довгими коренями вимагається високий і вузький горщик. Рослини з поверхневою кореневою системою краще буде в неглибокій ємності великого діаметру. Квіти в невисоких горщиках можна встановлювати і високі кашпо, якщо вільний простір заповнити камінням або керамзитом.

Матеріал

Кашпо може бути купівельними, тобто фабричного вигвідовлення або зроблене своїми руками. Вибір матеріалу для кашпо обмежується тільки фантазією.

Виробники використовують кераміку, пластик, скло і метал. В дизайнерських кашпо застосовується камінь, лоза, дерево, текстиль, плетіння з дрвіду і шнура, домашня посуд і різні побутові дрібниці.
Практичними і популярними є пластикові вироби для квітів. Особливо вони гарні для підвісу, тому що легкі і міцні.

Керамічні кашпо, виконані з натурального матеріалу – глини, випаленої за спеціальною технологією, що належать до класики. Вони можуть бути природного кольору в коричневому або білому тоні. Більш художні варіанти покриті кольоровою глазур'ю і кольоровим розписом.

Пластикові кашпо

Кашпо з натурального каменю встановлюють на підлогу в просторих вітальнях і фойє. Вони відмінно підійдуть для великих, розлогих рослин типу пальм і невеликих чагарників. Дерев'яні кашпо для квітів (на фвідо) прикрасять кухню, терасу заміського будинку, інтер'єр в стилі еко. Натуральний матеріал випромінює тепло і відрізняється привабливістю.

Металеві відра і чаші характеризуються високою практичністю і дизайном. При установці на сонячному підвіконні чи балконі пвідрібно подбати про теплоізоляцію, щоб рослина не пересихало.

Скляні та пластикові кашпо для кімнатних квітів з прозорого та кольорового матеріалу надають особливу вишуканість і стиль. Вони міцні і практичні. В такі кашпо поміщають орхідеї. При використанні прозорих і напівпрозорих моделей варто подбати про зовнішньому вигляді нижнього горщика.

Рекомендації по вибору кашпо

Кашпо не повинно відволікати увагу від рослини, а навпаки-підкреслювати його красу. Це можливо, коли декоративне основу і квітка поєднуються з формою, кольором і фактурою.

Флористи поділяють кашпо на дві категорії:

  1. Класичні кашпо строгих ліній в нейтральних і пастельних тонах, що підкреслюють всі достоїнства квітки
  2. Оригінальні за формою і кольором кашпо з яскравим малюнком, виступаючі в композиції на перший план

Кімнатні квіти з звичайної, не помітною листям (папорвідь, плющ, хлорофітум, фікус) буде вигідно виглядати в прикрашеному, яскравому кашпо.

Стилізовані, оригінальні кашпо як візок, чобіток, фігурка гнома підходять для невеликих, сланких рослин з дрібними листочками зразок плюща, крестовніка, традесканції, листяного види бегонії, папорвіді, товстянки. До стриманих форм і суворим лініях підходять кімнатні рослини в горщиках з каскадної кроною, як наприклад, аспідістри, аукуби, строманты, маранти і цибулинні види.

Плетені кашпо

У разі встановлення в просторому приміщенні адміністративного будинку, холі або великому залі використовують металеві контейнери циліндричної форми або багатогранні. Плетені кашпо для квітів (на фвідо) у вигляді кошиків або ваз доповнять інтер'єр невеликої кімнати житлового приміщення, веранду або кухню.

Зі стилем модерн будуть гармоніювати контейнери в нейтральному тоні або злегка темніше-світліше основного кольору в кімнаті. При груповій установці рослин використовують кашпо однакової форми, але контрастують за кольором. У біло-синій інтер'єр вдало впишуться ємності білого, кремового, сріблястого, жовтого, синього і блакитного кольорів, а також металік.

Прикрасою будь-якого приміщення стане мальовнича група з декількох кімнатних рослин у горщиках на стійці або підставці. Особливу принадність представляє «команда» з одночасно квітучих рослин одного або різних кольорів, розташованих ярусами.

Кімнатні рослини в кашпо

Кімнатні квіти в горщиках біля картини або художнього шедевра поміщають в кашпо з металу або кераміки з патинуванням, в старовинні коробки або упаковку від чаю або цукерок, ємності з декупажем або фарбуванням під старовину.

Гарним доповненням для квітучих кімнатних рослин стане однвідонне кашпо під колір бутонів і гармонує за кольором.

Білі фіалки вигідно відтінятиме синє або блакитне кашпо, червону гусманія краще встановити в червоне кашпо, зелене кашпо підійде до жовтої кальцеолярии.

Для однієї кімнати підбирають однакові або трохи відрізняються за тоном кашпо однієї форми. Різноманітність кольору і форми створюють зайву строкатість і дратує. Особливо в приміщеннях малої площі.

Подивіться також відео по темі:

Схожі статті

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначені *