Догляд за кімнатними рослинами взимку – поради та рекомендації

656 просмвідров

Умови навколишнього середовища (температура, освітлення, вологість повітря) для рослин у звичайній кімнаті, далекі від ідеалу. Центральне опалення сушить повітря, а батареї, розташовані під підвіконнями, на яких стоять квіти, занадто нагрівають земляний субстрат, з щілин у віконних рамах на квіти дме крижаний повітря з вулиці. Корвідкого зимового дня не вистачає більшості рослин, чия батьківщина спеквідні тропіки. Як забезпечити правильний догляд за кімнатними рослинами взимку, розповідається в цій статті.

Підгвідовка до зимівлі

Для того щоб кімнатні рослини взимку відчували себе максимально комфортно, квітникарю необхідно правильно їх підгвідувати до зимівлі. Процес починається ще восени. Але, спочатку необхідно з'ясувати, до якої групи рослин відносяться домашні квіти. Таких груп існує дві: рослини холодної зимівлі, квіти, що пвідребують високих зимових температур.

  • В самих низьких температурах на зимовий період, пвідребують сукуленти (алое, кактусы, молочай), лавр, хвойники, пеларгонія. Для них у зимовий період необхідна температура на рівні +6 +8 градусів. Горщики з квітами прибирають на засклений і утеплений балкон, в оранжерею. У житловій кімнаті подібні умови можна спробувати створити, помістивши горщик з рослиною впритул до скла, на саме холодне вікно, відгородивши його від теплого повітря кімнати ширмою з плівки, картону.

    Квіти на балконі

Важливо! Відкривати кватирку і направляти холодне повітря з вулиці на рослини не можна! Провітрювання допустимо здійснювати, направляючи пвідік холоду до стелі, або прикриваючи рослини шматком плівки.

Такі популярні кімнатні квіти, як китайська троянда, цикламен, аспарагусплющ, олеандр, пвідребують взимку в температурі повітря близько +14 градусів. Для них вибирають самі прохолодні приміщення в будинку, не допускаючи наявності првідягів.

  • Теплолюбні рослини: антуріум, сенполія, орхідея, монстера, спатифиллум, калатея, пвідребують зимових температурах на рівні +22 +25 градусів. Вони комфортно себе почувають в житловій кімнаті, але пвідребують підвищеної вологості повітря.

Визначившись з місцем для установки кольорів в залежності від приналежності до групи, квітникарю пвідрібно провести профілактичні обробки від хвороб і шкідників. Поки стоїть тепла погода, квіти можна винести на вулицю (балкон) і обробити спеціальними препаратами (Актеллик, Актара, Фітоверм, бордоська суміш, ХОМ). При необхідності, квітка пересаджують у нову землю і ємність, проводять обрізання.

Фитоверм

Для тих рослин, які будуть перебувати в спокої, поступово скорочують поливи до рідкісних (не частіше одного разу в тиждень – 10 днів).

Підгодівлі припиняють повністю. До кінця листопада, рослини занурюються в сон, який триває до березня. Виводити квіти зі стану спокою теж пвідрібно плавно, підвищуючи температуру і збільшуючи вологість грунту.

Важливо! Якщо кольорів холодної зимівлі» неможливо створити пвідрібних температурних умов, режим поливу, підживлення їм залишають колишній. Але в цьому випадку велика ймовірність, що не свіже рослина, не зможе цвісти на належному рівні.

За квітучими взимку екземплярами, необхідно доглядати за іншою схемою: зберігати на пвідрібному рівні полив і підживлення, забезпечити додаткове освітлення.

Догляд, полив

Догляд за кімнатними рослинами взимку включає в себе і особливі правила поливу. Полив кімнатних рослин коригується залежно від температури приміщення, в якому вони знаходяться. Сукуленти зволожують не частіше одного разу на місяць, іноді замінюючи полив на неглибоке розпушування грунту. Квітучі і активно вегетуючі кімнатні рослини поливають у звичайному, літньому режимі.

Важливо! Чим нижче температура, тим рідше полив! Обприскування квітів, які знаходяться в стані спокою, не проводять.

Поливають квіти взимку тільки теплою водою, в діапазоні від +18 до +22 градусів. Корисно використовувати талу снігову воду, вона досить м'яка. Водопровідну рідину необхідно фільтрувати або відстоювати 2 – 3 діб для видалення шкідливих домішок хлору. Після поливу необхідно простежити за тим, щоб в піддоні не залишалося рідини. Надлишок води зливають.

Обприскування крони теж проводять теплою відстояною водою. Корисно првідирати гладке листя (фікуси, монстера) ватним тампоном, змоченим у воді. Корисний квітам, які не перебувають у спокої, теплий душ. Для того, щоб не перезволожити землю в горщику, закутують його в целофан.

Увагу! Необхідно стежити за тим, щоб на горщик не пвідрапляв холодне повітря через щілини у віконній рамі. Коріння квітки можуть загнити, перебуваючи у вологому і холодному середовищі. Іноді недостатньо просто заклеїти щілини у вікнах, необхідно обернути квітковий горщик утеплювачем – спіненим поліетиленом, покласти шматок пінопласту між горщиком і віконною рамою.

Для підвищення вологості повітря, який в умовах робвіди центрального опалення, стає надмірно сухим, застосовують не тільки обприскування. Позитивний ефект виникне від розміщення поблизу квітів широких мисок з водою. Испаряемая волога допоможе залишатися свіжими листочками і зеленими. Для посилення ефекту, в посудину насипають керамзит, пориста структура матеріалу, ввібравши воду, довше буде випаровувати її в атмосферу.

Хорошим зволожувачем повітря стане звичайний декоративний кімнатний фонтанчик, встановлений поблизу від квітів. До того ж, приємне дзюрчання цієї води, разом з виглядом пишної зелені, діє заспокійливо, налаштовує на благодушний лад.

Подкормка

Догляд за вегетуючих квітами взимку, включає внесення підгодівлі. Більшість різновидів кімнатних рослин взимку пвідребують мінеральних комплексах. Розчин гвідують у концентрації слабкіше в два рази, ніж при літніх підгодівлі. Частвіда внесення добрив становить один раз у 20 – 30 днів.

Подкормка

Освітлення, температура

Для тих рослин, яким належить цвісти зимою, встановлюють додаткові лампи. Можна придбати спеціальні фитолампы в садовому магазині або підвісити люмінесцентні на висвіді близько 80 см від рослин. Довжина світлового дня збільшується до 10 – 12 ч.

Для квітів, встановлених на підвіконнях і відримують порцію природного світла, необов'язково включати лампи на цілий день. Досить запалювати їх в 16 – 17 год, коли зимове сонце схиляється до заходу.

Важливо рівномірно повертати до джерела світла горщики з квітами, щоб рослина не розвивалася однобоко.

Непоганим варіантом посилення природного або штучного освітлення, стане установка відбиваючих екранів з дзеркал або фольги, наклеєної на картон. Такий варіант підійде великим екземплярів рослин, які неможливо щоденно повертати до світла різними сторонами.

Не можна допускати стрибків температури в приміщенні з-за провітрювання в зимовий час. Якщо встановити мікропровітрювання неможливо, горщики з теплолюбними культурами виносять з кімнати на час провітрювання. В крайньому випадку, квітка цілком, разом з горщиком, обгортають поліетиленовою плівкою.

Подивіться також відео по темі «Догляд за кімнатними рослинами взимку»:

Схожі статті

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначені *