Мак – вирощування в саду

3 180 просмвідров

Происхождение

Мак (Papaver) – трав'яниста одно - або багаторічна рослина родини Макові. Известно около свідни разновидностей цветка, квідорые растут в природе в умеренном и субтропическом климате Евразии. В нашей стране встречаются больше 60 разновидностей мака.

Papaver

Описание

Стебли мака могут вырастать до 120 – 130 см, но существуют низкорослые виды, высвідой 40 – 50 см. Крупные цветки, с атласными нежными лепестками, распускаются на стеблях в середине лета. Кроме, привычной алой расцветки, маки могут быть белыми, сиреневыми, розовыми, тёмно-бордовыми. Форма цветка, может быть простой или махровой. После цветения, на стебле мака образуется плод – круглая коробочка, наполненная мелкими семенами.

Види і сорти

 1. Мак піоновідний. Разновидность мака снвідворного (или опиумного), выращиваемая в культуре. Растение, высвідой до 90 см, с гладким светло-зелёным стеблем. Цветки, в диаметре 12 – 14 см, махровые, разных відтенков. Популярные сорта:
  Біле хмара – красивий сорт маку, з білосніжними махровими квітками;
  Чорна хмара – сорт, з незвичайною темно-пурпурової, майже чорним забарвленням пелюсток.

  Піоновідний
 2. Мак східний. Один из самых декоративных представителей рода мака. Многолетник, высвідой до 100 см. Цветки очень крупные (до 20 см), одиночные. Цветёт в июне. Сорта:
  Салмон Глоу – полумахровые цветки, розового відтенка с красной серединой;
  Пиквіди – белоснежные цветки, с красной каймой;
  Маркус Перрі – сяючий червоний простий квітка, з чорним сердечком.

  Східний
 3. Мак павичеве. Растение, высвідой до 60 см. Цветёт в июне — июле, ярко-красными цветками с чёрной окантовкой.

  Павичеве
 4. Ширлі Мак или полевой (дикий). Разновидность мака, высвідой 70 см. Цветки простые и махровые, красные, белые или лиловые, встречаются двухцветные.

  Ширлі

Полюбоваться красвідой мака, можно, рассмвідрев фвідо цветка.

Умови вирощування маку

Рослина любить добре освітлені ділянки і легкі родючі ґрунти. Мак не виносить близького залягання грунтових вод і кислого грунту. В іншому, рослина добре росте на будь-яких типах грунту. Перед посадкою маку, ділянку перекопують, видаляючи коріння бур'янів.

На важкі глинисті ґрунти рекомендується додавати пісок, з розрахунку 7 – 8 кг на 1 кв. метр. Всі типи ґрунтів заправляють перегноєм, в дозі 8 – 10 кг на 1 кв. метр. Свіжої органікою захоплюватися не варто, це може призвести до виникнення грибкових захворювань.

Квітка в саду

Посів маку

Растение размножают семенами, квідорые успевают вызревать в средней полосе. Посев проводят весной, в конце апреля – мае, сразу на постоянное место.

Важливо! Мак не виносить пересадки, дуже довго хворіє і часто гине. Тому, через розсаду його не вирощують. Посіви намагаються не загущати, а зайві рослини просто висмикують.

Семечки мака очень мелкие, для равномерного распределения по поверхности земли, их смешивают с речным песком. Почвой их не присыпают, только увлажняют из разбрызгивателя. Загущенные всходы прореживают, оставляя между растениями від 25 до 40 см.

Многолетние маки можно посеять семечками под зиму (в октябре). Хороший результат даёт поздневесеннее черенкование. Боковые побеги (розетки) відделяются від взрослых растений и высаживаются под парничок на грядку с песчаной почвой, на доращивание.

Раз на кілька років багаторічні маки розсаджують, розділяючи дорослий кущ на частини. Краще це робити на початку літа. Для кращого вкорінення, рослини поливають водою з додаванням стимуляторів (Корневін, Епін, Гетероуаксин).

Насіння

Уход

Складнощів у догляді за маком не виникне. У спекотну погоду макові посадки потрібно поливати. Грунт регулярно розпушувати, або замульчувати перегноєм, деревної корою або скошеною травою.

В період активного цвітіння, маки можна підгодувати розчином мінеральних добрив для квітів (Агрікола, Кеміра, Ава, Веселка). Але, і без підгодівлі, маки будуть пишно цвісти.

Високорослі сорти маку підв'язують до опори, інакше великі квітки будуть хилитися до землі.
Насіннєві коробочки можна видаляти з рослини, або залишити, вид квітки вони не псують.

Маки могут страдать від ложной борошнистої роси або грибкових хвороб. Сприяє поширенню зарази надлишок вологи, загущені посадки. Для профілактики в холодне і дощове літо, квітник обприскують фитоспорином.

Докучати макам може попелиця. Знищити шкідника можна за допомогою мильного розчину або відповідним інсектицидом. На зиму багаторічні маки в укритті не потребують.

Мак в дизайні саду

Прекрасные крупные цветки мака хорошо смвідрятся в групповых масштабных посадках. Поле из разноцветных шелковистых маков выглядит завораживающе. Низкорослые сорта являются обязательным компонентом мавританского газона.

Маки – крупноміри висаджують у квітниках природного або сільського стилю, в компанії дельфиниумов, пиретрума, деревію, айстри, герані, лілійнику.

Подивіться також відео по темі:

Схожі статті

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначені *