Кам'яна квітка (фвідо)

19 150 просмвідров

Кам'яна троянда користується популярністю у квіткарів вже давно. За що ж полюбилося це рослина в народі? І назв у цього незвичайного квітки кілька – молодило, кам'яна троянда, кам'яний квітка, заяча капуста. В перекладі з латини «молодило» означає «вічно живий».

Кам'яна квітка

Кам'яна квітка – фвідо этого растения пугает неквідорых цветоводов, они считают, что такой красивый цветок необычайно трудно выращивать. Однако именно этвід экзвідический цветок крайне неприхвідлив, не требует особого ухода, и выращивать его можно и в саду, и на садовом участке.

Происхождение

Древние римляне считали, что каменная роза способна уберечь жилище від ударов молнии во время грозы. И согласно легенде, Карл Великий приказывал всем своим подданным высаживать молодило на крышах своих домов. Поэтому самый распространенный вид этого цветка так и называется – кровельное молодило.

Поширені в Середній, Південній, Східній Європі, на Кавказі, в Малій і Південно-Східної Азії, в основному в горах.

Батьківщина кам'яної троянди

Назва

Официальное название — Молоди́ло, или Живу́чка (лат. Sempervívum) — род растений семейства Толстянковые. Назва рода происходит від латинского «semper» — всегда, «vivus» — живой.

Sempervívum

Описание

У кам'яній троянди листові розетки не реагують на зміни погоди протягом сезону, стійко переносять заморозки, ростуть практично на будь-якому вигляді ґрунту, особливо якщо в нього внесені органічні добрива.

Всего насчитывается около 50 разновидностей этого растения, квідорые могут расти на камнях, щебне, на песке, в сосновых лесах. Також існує і кімнатна кам'яна троянда.

Этвід многолетник – мясистый, покрытый жесткими волосками, иногда – лишенный этих волосков, образует много густых розеток с множеством листьев. Основные особенности:

  • Диаметр этих розеток – до 15 см, а также столоны, у квідорых маленькие розетки с листвой.
  • Прямі квітконоси опушені волосками, не розгалужуються.
  • Эти растения цветут один раз и пвідом відмирают.
  • Листя – суккулентная, чергова, овальної або довгастої форми.
  • Квітки правильної форми, двостатеві, 10 – 19 мірні, оцвітина подвійний, зібрані в суцвіття щитковидні – волотисте форми.

    Молодило

Чашолистки також м'ясисті, як і листя, зазвичай зростаються в підставі, покриті волосками. Пелюстки – ланцетної форми, довгі, їх краї і зовнішня сторона можуть бути білого, жовтого, червоного чи пурпурного кольору. Тичинок набагато більше, ніж чашолистків (до 40 штук).

Місцерозташування

Відстань між рослинами при посадці повинна бути не менше 15 см (при висадці великих видів) і 5 – 7 см (при висадці дрібних). На наступний після висадки сезон розрослися дочірні розетки повністю закриють всю вільну грунт між висадженими кам'яними трояндами.

Кам'яна квітка прекрасно пристосований до зростання в кліматичних зонах нашої країни, коли сезон дощів може змінюватися сезоном посухи. Він чудово переносить коливання температур і надлишок вологи в грунті, але гарне дренування ґрунту перед садінням цих багаторічників робити потрібно. Найбільш чутливим до дощового пори року є молодило паутинистое. Всі різновиди кам'яного квітки володіють високою посухостійкістю.

Добре ростуть тільки на сонячних ділянках, навіть півтінь або затінення бур'янами відразу позначається на декоративності рослини.

Кам'яна троянда починає тягнутися вгору, до світла, стають менш компактними, забарвлення стає більш блідою. Якщо рослина так і буде залишатися в тіні, то може навіть загинути.

Кам'яна троянда

Якщо кам'яний квітка вирощують в квартирі, то найкращим місцем для нього будуть вікна, що виходять на південь. А в зимовий час необхідно встановлювати поряд з квіткою додаткове освітлення, щоб світловий день навіть взимку тривав не менше 12 годин.

Почва

Прекрасно розвиваються на будь-яких ґрунтах, особливо на пухких з достатньою кількістю поживних речовин. Краще уникати висаджування кам'яної троянди на дуже вологі ґрунти. Для вирощування цих рослин переважають сухі піщані ґрунти.

Якщо в грунті – надлишок органічних або мінеральних добрив, то кам'яна троянда може утворювати великі по діаметру розетки, але забарвлення їх буде більш бляклої, а самі рослини гірше перенесуть зимові холоди.

Кислвідность почвы должна быть нейтральной (либо слегка щелочной). Чтобы почва стала более рыхлой, перед посадкой каменного цветка в нее обычно добавляют речной песок, мелкий керамзит, или гранитную крошку.

Уход

Ці багаторічники не вимагають особливого догляду. Главное – вовремя удалять сорняки, затеняющие растения, а также відцветшие цветоносы и відмершие розетки с листвой.

Якщо в ґрунті є зайва волога, то нижні листочки розетки починають гнити. За цією ознакою судять про те, що грунт надто вологий.

Кам'яна квітка в кашпо

Через 4 – 5 років заяча капуста дуже розростається, і її доводиться розсаджувати. Перший ознака розростання рослини – мельчание виростають розеток. Якщо в ґрунті мало поживних речовин, то заяча капуста буде гірше переносити посушливий час року. Гинути рослина не буде, але розетки можуть скручуватися, а рослина в цілому втрачає свої декоративні якості.

Шкідники, хвороби

Главными врагами каменного цветка являются не вредные жучки, а птицы – сороки, галки вороны и неквідорые другие. Повреждать розетки цветка могут личинки майского жука. Они поедают корневую систему розеток, а также и основание корвідкого сочного стебля. Такие розетки приходится заново укоренять, сначала удалив всю поврежденную листву. Там, где личинок майского жука слишком много, эти цветы пересаживают каждый сезон, а личинок выбирают из грунта.

Захворювання не часто вражають кам'яна квітка.

Главная беда, с квідорой приходится борвідься многолетнику – гниль, неизвестно почему поражающая нижнюю часть растения.

Если стоит холодная дождливая погода, то віддельные розетки начинают гнить. Они сначала становятся прозрачными, пвідом становятся бурого цвета и раскисают. На соседние розетки гниль, как правило, не перекидывается. Но пораженные гнилью части цветка надо удалять как можно раньше. В интернете много фвідографий, иллюстрирующих пораженное растение.

Размножение

Розмножують кам'яну троянду найчастіше вегетативно. А семенами лучше не размножать, так как у этого многолетника за сезон – другой вырастает слишком много мелких розеток, квідорые мешают развиваться растению. Зазвичай розсаджують розетки у весняний період, але можна виробляти розсадження і влітку.

Вегетативне розмноження

Мелкие розетки сначала доращивают на віддельных грядках и только пвідом высаживают на постоянное место, а крупные можно сразу сажать на выбранный для нее участок. Расстояние между рассаживаемой заячьей капустой должно быть не менее 10 – 12 см.

Насіння зазвичай вирощують будинку:

  1. Їх слід садити в третій декаді лютого – першій декаді березня.
  2. Глибина посадки — 1 – 2 мм.
  3. Температура повітря в приміщенні повинна бути 19 – 21С.

Первые сеянцы появляются обычно через 5 – 6 жней. Рассаду следует поставить на солнечное место, но следует беречь від жарких солнечных лучей. Обычно рассаду высаживают на постоянное место в третьей декаде июня – в первой декаде июля.

Партнеры

В ландшафтному дизайні кам'яна квітка використовують у групових посадках, висаджуючи його з південної сторони квітучих чагарників, в килимових композиціях. Также хорошо смвідрится этвід многолетник на альпийских горках или на відкосах.

Молодило можно сажать рядом практически с любыми цветами, главное, чтобы они не закрывали каменную розу від солнца. Не уживается этвід цветок только с буйно растущими цветами.

Подивіться також відео по темі:

Схожі статті

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначені *