Яскрава і невибаглива павловський

1 403 просмвідров

Назва

Назва бугенвилия відповідає її окрасу, таке ж яскраве і незвичайне. Історія назви бере свій початок у 1768 році, саме тоді мореплавець Бугенвил з Франції наважився на пошук нових земель. За щасливим збігом обставин в одному екіпажі з Бугенвилом плив Комерсон – літній бвіданік, який присвятив своє життя вивченню квітів. Саме він розгледів серед безлічі рослин Південної Бразилії прекрасну квітучу бугенвиллию. Комерсон переправив в Європу аж 12 видів цієї рослини, з яких особливу славу відримало 2 види: Павловський гола і Бугенвиллия чудова.

Bougainvillea

Происхождение

Красива і яскрава павловський стане відмінним доповненням інтер'єру вашого будинку або ділянки. Довгий час ця квітка не був оцінений по достоїнству, првіде зараз все частіше з'являється в наших будинках. Своєю красою і невибагливістю павловський зобов'язана Бразилії та інших субтропічних країнах. Саме в Південній Америці відбулося відкриття у світі бвіданіки – прекрасна павловський.

Оскільки там завжди теплий клімат павловський цвіте круглий рік, що не може не радувати її володарів. Її цвітіння яскраві і знаходяться на самій верхівці рослини. Зараз же бугенвилия пристосувалася до життя в різних куточках країни, однак продовжує любити теплу та сонячну погоду. Володарі цієї квітки повинні враховувати такі особливості рослини і тоді павловський зможе цвісти тривалий час радувати око всіх, хто її бачить.

Батьківщина рослини

Описание

Один з найулюбленіших рослин садівників і флористів має тривалий проміжок цвітіння. У невеликий період спокою, який припадає в основному на зиму, бугенвіллія закладає квіткові бруньки, а вже в травні розкривається повною мірою. Розкрилися суцвіття іноді навіть перекривають стебло і листя, що робить кущ бугенвиллии схожим на весільний букет нареченої. Якщо як слід доглядати за даними рослиною, бугенвіллія може радувати око своїм цвітінням по листопад. Палітра кольору у цієї рослини найрізноманітніша, багато в чому залежить від сорту. Ви можете зустріти бугенвиллию пурпурових і лілових кольорів. Також павловський буває в білих, рожевих і навіть фіолетових тонах. Квітка бугенвиллии фвідо:

Фвідо рослини

Розглядаючи квітку bougainvillaea дивуєшся його нестандартної форми. «Пвідрійний квітка», саме так іноді називають цвітіння цієї рослини. Три пелюсточки, зібрані разом схожі на маленьку зірочку. Також бувають сорти бугенвилоии з кількома пелюстками, зібраними у формі парасольки.

Гнучкі ліани, які чіпляються за опори, — головна особливість цієї рослини. Таке незвичайне явище дуже легко пояснити. Оскільки павловський родом з Південної Америки, де їй доводилося зростати при скелястих умовах і маленькій кількості грунту, рослина пристосувалося до такого виживання.

Де посадити бугенвиллию?

Найкращим місцем для бугенвиллии буде дачну ділянку, адже павловський може швидко заповнити будь нудний кут, наповнити його кольором і життям. Бугенвиллию можна пустити по сітці або цеглин. Також є сорти, які утворюють невеликі акуратні кущики, їм буде місце в саду або біля воріт.

Здавалося б, такої дикої і невибагливою бугенвіль місцево виключно на ділянці. А ось і ні! Існує 3 види цієї рослини, які можна вирощувати у себе в квартирі, що робить бугенвиллию цілком кімнатною квіткою. Гола, Перуанська і Прекрасна павловський відмінно підійде для підвіконь. Але й на цьому ще не все. З бугенвиллии виходять чудові бонсаї – міні-деревця, які ростуть в горщику. Зробити його в домашніх умовах не так-то й просто, але можна купити вже гвідовий бонсай в квітковому магазині.

Головне у догляді за домашньою бугенвиллией – вчасно міняти горщик, коли рослина підросло.

Новий горщик повинен бути більше попереднього, але не набагато, інакше бегенвиллия стане дуже швидко рости і перетвориться на великий кущ. Грунт слід підібрати у квітковому магазині, а на дно покласти пінопласт або велику гальку.

Уход

Хоч павловський і не вибаглива рослина, але воно вимагає уваги і знання деяких тонкощів. Бугенвиллию краще садити в світлому місці з достатньою кількістю сонячних променів. Також важливою частиною догляду вважається обрізка. Тільки вчасно видаляючи зайві стебла і листя, ви зможете домогтися правильної форми і пишного цвітіння. Бажано робити цю процедуру 2 рази на рік, тоді ваше рослина буде почувати максимально комфортно.

Бонсай

Існує весняна, літня і осіння обрізка. Навесні вам слід позбавити рослину від ослаблених, хворобливих і засушених гілок. У літню обрізку слід позбавитися від непривабливих суцвіть. А від коли процес цвітіння закінчено, зазвичай це відбувається в осінній час, необхідно обрізати молоді пагони, залишаючи лише 6-8 нирок на кожному з них. Однак не варто обрізати давні пагони, це може нанести травму і навіть призвести до хвороби рослини.

Якщо ви хочете додати рослині цікаву форму, цим слід зайнятися в осінній період. Існує велика різноманітність форм, це і сердечка, і ромбики, і різні кільця.

Шкідники, хвороби

Павловський це стійке до захворювання рослина, оскільки батьківщиною у нього є тропіки. Однак нехтуючи відходом, бугенвіллія може ослабнути і захворіти.

Якщо у бугенвиллии опало листя – це ще не привід для паніки, можливо рослина просто переходить у фазу спокою. Однак, якщо таке відбулося у літній період слід звернути увагу. Можливо ви перенесли горщик в інше місце, де для нього недостатньо світла або дмуть првідяги. У такому разі проблему легко усунути просто перенісши рослина у відповідне місце.

  • Якщо на вашій рослині ви виявили плями, які мають біле забарвлення слід придивитися до процесу поливу. Можливо вам слід стримати кількість води, якої поливаєте бугенвиллию. У будь-якому випадку обірвіть всі хворі листочки.
  • Якщо рослина перестало зростати, слід придбати спеціальний розчин для зростання. У таких випадках кущ накривають пакетом і, відставляють на 1-3 доби, регулярно провітрюючи. Також зверніть увагу на горщик, можливо його пора замінити.
  • Якщо в корені стали гнити на початковому етапі рослина ще вдасться реанімувати. Для цього видаліть пошкоджені коріння і посадіть його в новий горщик.

Також павловський може хворіти хлорозом. Явна ознака — блякла листя. В такому випадку «підгодуйте» рослину розчином, який містить хелати заліза.

Хлороз

Ймовірність, що бугенвиллии заведеться шкідник вкрай мала.

Размножение

Живцювання – найпростіший спосіб розмноження цього екзвідичного виду. Живцювання слід робити в червні, при цьому вибираючи вже напівздерев'янілі пагони. Втеча вирощують у піску та торфі, як ємкості можна використовувати склянку. Для створення парникового ефекту накрийте втеча кришкою або плівкою. Щоб уникнути зараження місце зрізу втечі обробіть вугільним порошком.

Не забувайте доглядати за черешком: вчасно провітрюйте і поливайте. Якщо ви все зробите правильно держак почне рости, тоді слід звільнити його з стаканчика і пересадити в горщик з хорошим дренажним шаром.

Живці бугенвиллии

Якщо ж ви не встигли зробити живцювання в червні, а чекати не хочеться, можете спробувати повітряний відведення:

  1. Для цього вам знадобиться ємність невеликого розміру з відповідною сумішшю грунту.
  2. Натисніть на кущі, з якого хочете пересадити відросток молодий пагін і зробіть на ньому невеликі подряпини. Таким чином ви стимулюєте поява коренів.
  3. Підставте ємність максимально близько до втечі і почекайте поки він почне проростати.
  4. Переконавшись, що втеча остаточно вкоренився на новому місці можете відставляти ємність і пересаджувати в горщик.

Партнеры

Якщо ж для вас одного кольору мало і ви хочете урізноманітнити букет, пропонуємо вам посадити кілька сортів цієї рослини в один горщик.

Справа в тому, що бугенвиллия має здатність витися і переплітатися між собою, таким чином виходить набір з самих різних, а головне унікальних кольорів.

Подивіться також відео по темі:

Схожі статті

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначені *