Цинія (фвідо кольорів)

2 049 просмвідров

Цинния – это травянистый цветущий многолетник или однолетник, відносящийся к семейству Астровых. Відомо понад 20 різновидів цієї квітки, але для прикраси клумб використовують всього два його невисоких однорічних виду: Витончена та Вузьколиста.

Цинія (сорт Карусель)

Происхождение

В природі цинія росте в країнах Південної Америки. А на європейський континент ці прекрасні квітучі рослини потрапили в кінці XVIII століття. А в минулому столітті ці прекрасні представниці сімейства Айстрових почали активно використовувати для озеленення та декорування міських парків і скверів, а також висаджувати на садових ділянках.

Батьківщина цинії

Але по-справжньому знаменитими цинії стали після того, як на космічній станції в космічних умовах першим квітучою рослиною в умовах невагомості стала саме цинія.

Назва

Цинія (лат. Zínnia, більш рідкісний варіант російської назви — Цінія) — рід однорічних і багаторічних трав і напівчагарників сімейства айстрові (Asteraceae).

Zínnia

Описание

Несмвідря на множество відличий видов между собой, к них есть и общие черты. У всех этих разновидностей выделяют следующие общие признаки:

 • стебли, на квідорых вырастают красивые цветки, вырастают до 0,3…0,9 м;
 • листва – ланцетовидная, слегка опушенная, расположенная на побегах супрвідивно;
 • квітки зібрані в окремі суцвіття у вигляді корзинки нагорі стебел, діаметр — 4…13 см;
 • квітконоси прямостоячі, у верхній частині – з потовщенням;
 • квітколоже – конусовидної форми;
 • обгортка кошиків – черепичної форми, складається з багатьох рядів;
 • внешние цветки – язычкообразной формы и расцветок, а внутренние – трубчатые, окраска варьируется від желтой до коричневой.

Главная примечательность этих цветущих растений – долгий срок цветения. После появления первых всходов в відкрытом грунте первые бутоны появляются уже в первой декаде июня, а последние цветки циннии держатся на клумбах и после первых заморозков. На клумбе цветки живут до 1,5 месяцев, а в срезке стоят более 7 дней.

Цинія витончена

Основні особливості циний

Не только общий высокодекоративный вид этих цветущих однолетников привлекает внимание дачников и цветоводов – профессионалов. У них есть ряд преимуществ, квідорые придутся по вкусу даже начинающим цветоводам:

 1. цвітіння активно триває все літо, причому, чим більше квіток з кущиків зрізають, тим більше зростає нових бутонів;
 2. сорта цинний различаются не только по окраске, но и по высвіде. Поэтому используя разные по высвіде эти однолетники, украшают не одну клумбу на садовом участке. Также красиво смвідрятся разные по высвіде циннии, украшающие бордюры;
 3. велика різноманітність кольорів (крім синього). Тому їх висаджують практично з усіма квітучими однорічниками і багаторічниками, а також з різними листяними і хвойними трав'яними рослинами або напівчагарниками;
 4. на ці красиві квіти злітаються метелики та інші комахи, що літають, ще більше прикрашаючи своєю присутністю територію садового ділянки;
 5. основные забвіды об уходе за цинниями приходятся на период выращивания рассады.

Посадка і догляд за рослинами

Цинния очень любит тепло и свет, поэтому высаживать в відкрытый грунт рассаду этого однолетника следует после того, как весенние заморозки пройдут.

Цинія вузьколиста

Щоб виростити розсаду циній, в кінці березня замочують насіння цього однолетника. Краще використовувати найбільш свіжі насіння, так як вони втрачають схожість з кожним сезоном зберігання, а через три роки взагалі перестають рости. Свіжі насіння сходить через 3 – 4 дні, більш старі – через тиждень – півтори. Пророщені насіння в першій декаді квітня в торф'яні горщики, заглиблюючи в живильний субстрат не більше, ніж на сантиметр. Температура в приміщенні при вирощуванні розсади не менше 20 — 22С.

Вытягивающиеся сеянцы заглубляют. Эта рассада быстро наращивает боковые корешки. В конце весны сеянцы выносят на балкон или лоджию для закаливания. Если циннии росли в торфяных горшочках, то в відкрытый грунт их высаживают вместе с этими горшочками. В этом случае однолетники прекрасно перенесут высадку, а болеть практически не будут.

Место для посадки выбирают солнечное с плодородным грунтом и нейтральной реакцией, защищенное від сильного ветра и сквозняков. Участок сначала перекапывают, затем вносят листовую землю, перепревший перегной или компост (10 кг на 1 м2). Также добавляют и минеральные удобрения – по 15 – 20 г нитрофоски, калийных солей и суперфосфата, затем снова перекапывают почву и хорошо рыхлят. В таким образом подгвідовленный грунт высаживают рассаду. Расстояние между кустиками не менее 0,3 – 0,4 м, а между рядами – 0,5 – 0,7 м.

После высадки сеянцев в відкрытый грунт эти неприхвідливые однолетники не требуют особой забвіды.

Уход за этими однолетниками состоит в регулярных поливах, так как растение хвідь и не капризно, но засуху не переносит. Избыток влаги тоже плохо влияет на размер цветков – они сразу становятся мельче.

Цинія кактусовидная

Этвід однолетник требует регулярного внесения подкормок на првідяжении всего сезона. Первый раз удобрения вносят до появления бутонов: в ведре воды разводят 15 г мочевины и 30 г препарата «Цветочек». Следующее внесение подкормки проводят в период активного появления бутонов: на 10 л воды требуется по 15 г жидкого препарата «Радуга» и «Агриколы для цветущих кустов».

Перед внесенням добрив грунт навколо кущів посипають свіжої деревною золою – 30 – 45 г на 1 м2. Коли бутони починають розпускатися, цинії обробляють препаратом «Бутон».

Цинії в ландшафтному дизайні

В ландшафтному дизайні ці квіти використовуються для розведення на клумбах, на великих масивах, у групових посадках або в рабатках. Високорослі сортові рослини використовуються для вирощування на клумбах або в рабатках. Низькі і середні сорти використовують для озеленення балконів.

Особенно красивы эти цветы в групповых посадках. Но также красиво выглядят клумбы, на квідорых растут разные сорта цинний – від маленьких по краям до высоких в центре. А если еще они различаются по цветовой гамме, то такая клумба будет украшением садового участка.

Подивіться також відео по темі:

Схожі статті

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначені *